32. Finał WOŚP. Co się będzie działo w Bytomiu?

Trwają przygotowania do 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bytom, jak co roku, również aktywnie włączy się w zbiórkę.

Grzegorz Goik / UM Bytom
Wosp bytom 2023

Tegoroczne serce bytomskiego finału WOŚP będzie znajdować się w Parku Kachla. Na scenie tamtejszej muszli koncertowej wystąpią następujące zespoły:

  • 14:30 - Backstage
  • 15:15 - Ghost Mind
  • 16:15 - Jads
  • 17:30 - Black Light
  • 19:00 - Chaos

Pomiędzy 18:15 a 18:50 zaplanowano tam również licytację przedmiotów przekazanych przez artystów, sportowców, prywatne firmy, czy instytucje publiczne.

Wzorem minionych lat różne atrakcje z okazji finału WOŚP będą miały miejsce także w LOKALU przy placu Sobieskiego. Na bytomian w godzinach 16:00 - 19:30 będzie tam czekał tradycyjny kiermasz oraz pokazy narciarskie i snowboardowe w wykonaniu mistrzów freestyle na specjalnie przygotowanej w tym celu 5-metrowej rampie usypanej ze śniegu. Z kolei o 19:30 z pl. Sobieskiego wyruszy Orkiestry Dętej „Power of Winds”. Muzycy i uczestnicy finału przejdą ulicami Smolenia, Nawrota, Woźniaka, Tarnogórską i Chrzanowskiego aż do Parku Kachla, w którym punktualnie o 20:00 wszyscy wspólnie odpalą Światełko do Nieba.

Imprezy towarzyszące

Sporo będzie się działo też na bytomskim lodowisku. Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizuje tam Disco na Lodzie. W godzinach 10:30 - 11:30 oraz 14:00 - 15:00 odbędą się ślizgawki z konkursami i niespodziankami dla dzieci i ich opiekunów, zaś pomiędzy nimi, o 12:30 zostanie rozegrany mecz charytatywny pomiędzy amatorską drużyną kobiet zakręconych pozytywnie (NAJki Polonia Bytom) a Drużyną Samorządowców. O 17:00 na lodzie pojawią się już profesjonalistki, bowiem odbędzie się tam ligowy mecz kobiet w ramach Tauron Hokej Ligi Kobiet z udziałem kobiecej drużyny Polonii Bytom.

Jeśli komuś będzie jeszcze mało lodu, to w godzinach 17:00 - 20:00 słynna Lodziarnia "U Fiołków" przy ul. Gliwickiej przeprowadzi licytację online, w trakcie której m.in. licytowane będzie specjalnie wykonane na tę okazję złote serduszko oraz przejażdżka motocyklem z koszem.

Swój udział w finale będą mieć również miłośnicy dwóch kółek. Stowarzyszenie Rowerowy Bytom zaprasza wszystkich na Bytomski Rowerowy Przejazd dla WOŚP. Grupa rowerzystów z Romanem Badurą na czele wyruszy o 11:00 z Rynku do pałacu Tiele-Wincklerów w Miechowicach, skąd następnie skieruje się do Parku Kachla.

Wielka zbiórka

Tegoroczny finał w Bytomiu koordynuje lokalny Hufiec ZHP. W niedzielę na ulice miasta wyjdzie aż 200 wolontariuszy, którzy będą przez cały dzień zbierać datki od przechodniów. Jeśli ktoś na nich jakimś cudem nie natrafi, to w 32 sklepach, restauracjach i instytucjach na terenie Bytomia będzie można znaleźć puszki stacjonarne.

Zbiórka jest również prowadzona w Internecie. Pieniądze na cel tegorocznego finału można przekazywać do tzw. eskarbonek lub uczestnicząc w aukcjach internetowych, na których będzie można wygrać np. zapowiedź gwiazdy Święta Bytomia wprost ze sceny wraz z prezydentem Mariuszem Wołoszem, czy wyłączność na zewnętrzną ścianę wspinaczkową przez cały dzień.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon