40 bramek w dwa dni. Znakomity weekend bytomskiego hokeja

W miniony weekend nie tylko mężczyźni wyszli na lodowisko, aby powalczyć o ligowe punkty. Także drużyna kobieca w końcu wróciła do gry. Zespoły Polonii Bytom odniosły komplet zwycięstw.

Hokej DSC 9153m

SMS Toruń był drugim tegorocznym rywalem Polonii Bytom w Młodzieżowej Hokej Lidze. Podopieczni Mariusza Puzio byli zdecydowanym faworytem tej potyczki, bo przeciwnik to przedostatnia drużyna rozgrywek. Na lodzie było widać gołym okiem różnicę poziomów.

Panowie bezlitośni dla rywala

W pierwszej tercji bytomianie wbili rywalom trzy gole. Wynik otworzył Jegor Rudskoi, a potem w jego ślady poszli Piotr Bajon i Sebastian Wicher. W drugiej odsłonie oglądaliśmy już trening strzelecki w wykonaniu bytomian, którzy dołożyli kolejnych siedem bramek! Tym razem łupem bramkowym podzielili się Błażej Salamon, Rudskoi, Bajon, Michał Rybak (dwie bramki), Tomasz Wcisło, Wałerij Polinin, Wicher i Artur Senkiewicz.

Po dwóch tercjach mieliśmy zatem wynik 10:0, ale to jeszcze nie był koniec. W ostatnich dwudziestu minutach Polonia dołożyła cztery gole (po dwa Senkiewicz i Wicher), a torunianie zdołali odpowiedzieć dwiema bramkami. Końcowy wynik to aż 14:2!

Zacięty bój kobiet

Świetny weekend mają za sobą także kobiety, które na mecz ligowy czekały aż miesiąc. Bytomianki zaczęły od wyjazdowego pogromu nad Kozicami Poznań 12:0. Świetne spotkanie rozegrała Wiktoria Dziwok, która zdobyła pięć bramek. Po dwie dołożyły Aneta Krzemień i Olivia Tomczok, a po jednej Klaudia Kaleja, Karolina Późniewska i Klaudia Chrapek.

Więcej emocji dostarczyło drugie spotkanie. Nasze hokeistki stoczyły zacięty bój ze Stoczniowcem Gdańsk. Po dwóch tercjach Polonia przegrywała 2:3, ale w ostatniej odsłonie podopieczne Andrzeja Secemskiego zagrały perfekcyjnie i ostatecznie wygrały 4:3. Bramkarkę rywalek pokonały: Chrapek, Późniewska, Patrycja Sfora i Wiktoria Gogoc.

Męska i żeńska drużyna prowadzi w swoich rozgrywkach ligowych. Mężczyźni wrócą na lód 30 stycznia przy okazji zaległego meczu z Naprzodem Janów, a kobiety dopiero 12 lutego zmierzą się z Unią Oświęcim.

Uzależnione od złota. Hokeistki wciąż rządzą w Polsce!