Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

W czwartek, 12 stycznia o godz. 18:00 gościem Pawła Kobylińskiego w gliwickiej Jazovii będzie Adam Bodnar, dr hab. nauk prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji, działacz na rzecz ochrony praworządności i praw człowieka, publicysta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

Adam Bodnar związany jest od lat ze światem nauki. To dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS, a od sierpnia 2021 r. również Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS. Jest profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Kolonii oraz senior fellow w Democracy Institute Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego w Budapeszcie.

Przez 6 lat, w okresie 2015-2021 pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich VII kadencji. W latach 2004-2015, najpierw jako koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako sekretarz i wiceprezes zarządu, współpracował z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Obecnie jest członkiem rad doradczych krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym World Organization Against Torture (OMCT),

International IDEA, World Justice Project, Liberties oraz Fundacji Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. Na przestrzeni lat wielokrotnie był laureatem krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka.

Aktualnie zajmuje się również publicystyką – stale współpracuje z Gazetą Wyborczą oraz internetowym wydaniem Polityki; prowadzi także autorski program BOS w Radiu TOK FM.

Już niedługo, w czwartek 12 stycznia o godz. 18:00 będzie można posłuchać rozmowy Adama Bodnara z Pawłem Kobylińskim. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy mailowe: zapytania@pawelkobylinski.pl.

Adam Bodnar gościem Pawła Kobylińskiego

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe. Sprawdź te oferty

Smacznie i zdrowo pod Twoje drzwi. Najlepsze diety pudełkowe

Ferie Last Minute zdjęcie główne do artykułu

Ferie zimowe 2023 last minute. Fajne oferty

Kobylinski skrzypczak

Generał Waldemar Skrzypczak gościem Pawła Kobylińskiego

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

E1 GOKART tworzy największą sieć torów kartingowych w Europie

Gokarty przez cały rok w E1GOKART!

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Food&Ball

Food&Ball – katowicka restauracja, którą warto odwiedzić