AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

Kino plenerowe, Parkobajtle, Letnie Parkogranie oraz Becekobus, czyli warsztaty tematyczne dla najmłodszych – to wszystko przygotowało dla bytomian Bytomskie Centrum Kultury. Atrakcje dla małych i dużych będą trwać przez całe wakacje.

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

BCKino w każdej dzielnicy

Podobnie jak przed rokiem, BCKino wyrusza w plener. Specjalnie przygotowany repertuar będzie można zobaczyć co piątek o 21.30 w różnych miejscach Bytomia. Pierwszy film na letniej trasie to „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”, który zostanie wyświetlony 7 lipca pod Pałacem w Miechowicach. Kolejne seanse pod chmurką odbędą się na bytomskim Rynku, Hali „Na Skarpie” w Szombierkach, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Górze oraz na placu przed Bytomskim Centrum Kultury. Bytomscy miłośnicy kina będą mogli obejrzeć takie filmy jak „Najgorszy człowiek na świecie”, „Lombard”, „Sokół z masłem orzechowym”, „Hazardzista”, „Maskarada”, „Jeźdźcy sprawiedliwości” oraz „Kłamstewko”. W tym roku pokazy kina plenerowego zostały wsparte przez FCC Polska.

Harmonogram BCKino plenerowe: https://www.becek.pl/program/category,28

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

Muzyczno-teatralne niedziele dla całej rodziny

Począwszy od 9 lipca zapraszamy na wspólny niedzielny odpoczynek na plenerową scenę przy Stawie Północnym w Parku Miejskim im. F. Kachla. W ramach lubianego przez najmłodszych cyklu Parkobajtli odbędą się koncerty gordonowskie prowadzone przez zespół „Maluchy w krainie dźwięku”, spektakle grupy O!Teatr o tematyce ekologicznej oraz autorskie bajki po śląsku Teatru „Lufcik na korbkę”. Podobnie jak przed rokiem, zapraszamy do udziału całe rodziny. Start wydarzeń o godz. 14.00.

Harmonogram Parkobajtle: https://www.becek.pl/program/category,39

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

W tym samym miejscu o godz. 17.00 będą odbywać się koncerty Letniego Parkogrania. Co niedzielę zaprezentujemy muzyczne perełki. Wśród występujących pojawią się m.in. laureaci przeglądu muzycznego Bytom Live Music – Olga Schmidt oraz zespół Trzecia Faza, raper Grosu czy były wokalista zespołu Sztywny Pal Azji – Bartas Szymoniak. Nie zabraknie też wybitnej sopranistki, dr Gabrieli Silvy i jej gości, którzy przedstawią najpiękniejsze utwory muzyki operowej i operetkowej inspirowane latem. Usłyszymy także zespół „TONatyle Band” w repertuarze muzyki rozrywkowej oraz kwintet „Power of brass”, który przypomni największe przeboje lat 80-tych. Na zakończenie cyklu, 27 sierpnia o godz. 18.00 na placu Karin Stanek odbędzie się wyjątkowa, Letnia Potańcówka w stylu retro, współorganizowana ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Ulicy Mickiewicza w ramach projektu „Festyn Sąsiedzki”.

Harmonogram Letnie Parkogranie: https://www.becek.pl/program/category,27

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

BECEKOBUS w drodze do EKOprzygody!

Jak co roku, w sierpniu zapraszamy na cykl warsztatów, w ramach wydarzenia BECEKOBUS. W tym roku BECEKOBUS będzie trwał aż trzy tygodnie. Zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach w wieku powyżej 7 lat będą okazją do poznania świata szeroko rozumianej ekologii oraz historii. Nie zabraknie też warsztatów plastycznych czy eksperymentów chemicznych. W programie znalazły się także po raz pierwszy zajęcia cyrkowe. Najmłodsi będą mieli okazję także poznać tajniki pracy magików.

Cykl zaczynamy 7 sierpnia. Każdy kolejny tydzień do 5 dni dopołudniowych zabaw pod okiem doświadczonych animatorów, którzy pojawią się w różnych dzielnicach Bytomia. Pierwszy tydzień to warsztaty Artbusika, Rycerzobusika oraz Naukobusika. W kolejnym tygodniu, od 14 sierpnia odbędą się zajęcia Ekobusika oraz Magiobusika, natomiast na zakończenie, od 21 sierpnia – Hasiobusik oraz Cyrkobusik. Głównym partnerem wydarzenia jest FORTUM POLSKA.

Harmonogram BECEKOBUS: https://www.becek.pl/program/category,22,

AKCJA LATO w Bytomskim Centrum Kultury

Szczegółowy harmonogram letnich atrakcji dostępny jest na stronie internetowej www.becek.pl. Cena biletów w ramach kina plenerowego, Parkobajtli, Letniego Parkogrania oraz poszczególnych warsztatów BECEKOBUSA wynosi 5 zł. Ilość dostępnych miejsc jest ograniczona. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych miejsce poszczególnych wydarzeń może zostać zmienione.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon