Aksam Unia Oświęcim - TMH Polonia Bytom 5:4

Polonia bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie. W 6 minucie po szybkiej akcji Stoklasy i Luchnikova celnym strzałem z nadgarstka Bajon zdobył prowadzenie.

Bytomski4 hokej pb

Nasi hokeiści byli aktywniejszą stroną spotkania. W drugiej odsłonie bytomianie poszli za ciosem - grając w przewadze Luchnikov po ładnym rozegraniu krążka między Salamonem oraz Stoklasą trafił z ostrego konta i było już 2-0.

Gdy wydawało się, że Polonia kontroluje mecz nie upilnowano dostatecznie Adamusa i zdobył on kontaktową bramkę dla Oświęcimia. Na niecałe 4 minuty przed zakończeniem drugiej tercji gospodarze wykorzystali grę w przewadzę doprowadzając do wyrównania stanu rywalizacji. Nasza przewaga została zaprzepaszczona.

Początek ostatniej odsłony meczu ponownie bardzo dobrze rozpoczął się dla bytomian. W 2 minucie spotkania Stasiewicz wykorzystał podanie Strużyka zdobywając gola na 3-2. Niestety radość nie trwała długo - w ciągu dwóch następnych minut gospodarze odpowiedzieli trafieniami Połącarza oraz Wojtarowicza. Na ponad 2 minuty przed końcem spotkania trener Ihnacak poprosił o przerwę techniczną. Po jej zakończeniu Bytom wycofał bramkarza i grał 6 graczy. Hazard się opłacił - na 18 sekund przed zakończeniem spotkania Polonia wyrównała po bramce Hody. Dzięki temu trafieniu bytomianie nie wyjechali z Oświęcimia z pustymi rękoma i doprowadzili do dogrywki. W niej lepsi okazali się niestety gospodarze. Złotego gola zdobył kapitan Unii Jaros.

Naszym zawodnikom należy dziękować za to, iż pokazali charakter, nie poddali się pomimo trudności i walczyli do końca.

Aksam Unia Oświęcim - TMH Polonia Bytom 5:4 d. (0:1, 2:1, 2:2, d. 1:0)
0:1 - Bajon - Stoklasa, Lucznikow (6:34)
0:2 - Lucznikow - Salamon (20:26, +1)
1:2 - Adamus - Fiedor (27:43)
2:2 - Piotrowicz - Piekarski, Różański (36:18, +1)
2:3 - Stasiewicz - Strużyk (42:18)
3:3 - Połącarz - Tabaczek, Wojtarowicz (43:02)
4:3 - Wojtarowicz - Jakesz, Tabaczek (44:43)
4:4 - Hoda - Lucznikow (59:42)
5:4 - Jaros - Tabaczek, Jakesz (63:29)
Składy:
Aksam Unia Oświęcim: Witek - Piekarski (6), Kasperczyk; Piotrowicz, Kalinowski (2), Różański (2) - Jakesz, Połącarz; Jaros, Tabaczek, Wojtarowicz - Żogała, Ciura; Fiedor, Stachura, Adamus oraz M. Kowalówka, Budzowski, Klaja.
Trener: Peter Mikula
TMH Polonia Bytom: Witkowski (2) - Stępień, Vrana; Salamon, Stoklasa, Lucznikow - Maciejewski (6), Kantor; Strużyk, Puzio (4), Stasiewicz (2) - Hoda, Flaszar (4); Wieczorek, Bajon, Kłaczyński.
Trener: Miroslav Ihnaczak
Strzały: 41- 33
Kary: 12 minut (2 minuty kary technicznej - 20 minut (2 minuty kary technicznej).
Widzów: ok. 600
Sędziowali: Sebastian Molenda (główni) - Leszek Kubiszewski i Dariusz Pobożniak (liniowi).