Arsenał broni i amunicji zabezpieczyła policja w Szombierkach

W Szombierkach zatrzymano kobietę, która w mieszkaniu przechowywała broń oraz amunicje. W jej mieszkaniu policjanci ujawnili i zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji ostrej, kilka jednostek różnego rodzaju broni oraz kilkadziesiąt maczet, bagnetów i noży.

W minioną niedzielę nad ranem, funkcjonariusze z komisariatu w Kaletach zatrzymali 54-letniego Bytomianina. Mężczyzna uszkodził opony w samochodach osobowych oraz dokonał zarysowania ich karoserii.

Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim dwa bagnety oraz pistolet z ostrą amunicją, które miał schowane pod kurtką.

Dalsza współpraca tarnogórskich i bytomskich policjantów pozwoliła na ujawnienie w jego mieszkaniu prawdziwego arsenału broni i amunicji. W mieszkaniu przy ul. Grota Roweckiego, funkcjonariusze zatrzymali jego 53-letnią żonę. Śledczy zabezpieczyli tam kilka jednostek różnego rodzaju broni krótkiej i długiej, kilkaset sztuk amunicji oraz kilkadziesiąt różnego rodzaju bagnetów, maczet i noży oraz gotówkę w kwocie około 55.000 złotych.

Sprawę przejęli śledczy z tarnogórskiej komendy. Natomiast o losie bytomian zadecyduje tarnogórski prokurator. Zatrzymanemu małżeństwu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nielegalne papierosy i amfetamina w sprzedaży

Bytomski2 1302169561

Pijany kierowca wjechał w barierki

Bytomski2 karetka

Siedmiolatek wpadł pod samochód

Bytomski2 794466272

Uciekał na motorze, nie miał dokumentów i...

Bytomski2 2134951393

Drugi sprawca marcowego napadu zatrzymany

Bytomski2 122957717

Na Witczaka potrącono kobietę

Bytomski2 miechowypczer

Wypadek w Miechowicach –VIDEO