Artur Rojek wystąpi w Bytomiu 5 listopada. Zobacz, co mówi o nowej trasie koncertowej

Artur Rojek niedawno zakończył trasę koncertową "Kundel", a już zaczął nową "Bez końca". W jej ramach niedługo, bo już 5 listopada wystąpi w Bytomskim Centrum Kultury. Zobacz rozmowę wideo z Arturem Rojkiem.

Katarzyna Pachelska
Artur Rojek

"Rozegraliśmy się tak, że wciąż czujemy niedosyt spotkań z Wami, dlatego jesienią chcielibyśmy powtórzyć te przeżycia w nieco innej odsłonie. Małe klimatyczne sale, miejscowości, w których dawno nie byliśmy. Bardzo cieszę się na myśl o tych koncertach" - tak zapowiada nową trasę koncertową "Bez końca" Artur Rojek.

Tak nazywa się też kolejny singel z nowej płyty artysty "Kundel".

Zobacz rozmowę wideo z Arturem Rojkiem, przeprowadzoną w jego biurze w Katowicach

W ramach tournee Artur Rojek i jego zespół pojawią się w 17 miejscowościach - większych i mniejszych - w całej Polsce.

Nowa trasa koncertowa Artura Rojka

Pierwszy koncert odbył się 16 października 2021 roku w Radomiu. - Wybraliśmy miejscowości, w których dawno nie byłem albo nawet nie byłem nigdy - mówi Artur Rojek.

W woj. śląskim występy odbędą się w:

  • Sosnowcu, 22 października, Muza
  • Bytomiu, 5 listopada, Bytomskie Centrum Kultury
  • Częstochowie, 13 listopada, Filharmonia Częstochowska
  • Raciborzu, 12 grudnia, Raciborskie Centrum Kultury

Czego mogą się spodziewać fani Artura Rojka w czasie trasy koncertowej "Bez końca"? - Nagrałem już materiał na nową płytę. Na razie nie ruszam z nim w trasę, ale mogę zdradzić, że w trakcie koncertów uczestnicy usłyszą jeden lub dwa nowe numery - mówi Artur Rojek.

Off Festival po raz piętnasty

Artur Rojek jest nie tylko wokalistą i kompozytorem, ale też twórcą i dyrektorem artystycznym katowickiego Off Festivalu. - Już przygotowujemy edycję 2022 r. To będzie jubileuszowa, 15. edycja festiwalu. Mamy nadzieję, że odbędzie się już w pełnej formie. Chcemy zrobić imprezę na jak najwyższym poziomie - mówi.

2022 rok będzie szczególnym dla Artura Rojka. Pochodzący z Mysłowic artysta skończy 50 lat. W 2022 roku przypada też 10-lecie jego solowych dokonań, bo w 2012 roku pożegnał się z zespołem Myslovitz, którego był frontmanem.

- Czuję oczywiście upływający czas - odpowiada Artur Rojek na pytanie o 50. urodziny - zaskakujące jest, że kiedy miałem 30 lat i obserwowałem starszych kolegów na scenie, to sądziłem, że w ich wieku już raczej nie będę grał. Teraz mam tyle samo co oni, a tego apetytu wcale mi nie ubywa - dodaje.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon