Artur Skowronek nie jest już trenerem Polonii

Zaledwie niecałe dwa miesiące funkcję trenera pierwszego zespołu Polonii Bytom pełnił Artur Skowronek.

Bytomski4 skowronek

skowronekUmowa urodzonego w Bytomiu szkoleniowca z dwukrotnym mistrzem Polski została dzisiaj rozwiązana za porozumieniem stron.

Być może tym krokiem dam kolejny sygnał opinii publicznej, że w klubie jest źle i trzeba podjąc szybkie działania, by pomóc mu wyjść na prostą - powiedział na zakończenie swojej pracy były opiekun Polonii.

Obecnie trwają poszukiwania nowego trenera Polonii. O wynikach poszukiwań klub będzie informował na bieżąco.

Polonia po rundzie jesiennej

Osiem zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek. To bilans podopiecznych Artura Skowronka - piłkarzy Polonii Bytom. W ostatnim spotkaniu, rozegranym na wyjeździe z Chrobrym Głogów, niebiesko-czerwoni ulegli 0:1, kończąc ostatecznie rozgrywki na 9. spadkowym miejscu.

Mimo że Poloniści zdobyli w sumie 28 punktów, decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nałożono na nasz klub karę pozbawienia pięciu punktów w trwających rozgrywkach II ligi, grupy zachodniej. To oznacza, że Polonia z 23. punktami została sklasyfikowana na 9. miejscu w tabeli.

W rundzie jesiennej nasz zespół grał w kratkę. Dobre mecze nasi piłkarze przeplatali remisami z zespołami z dolnej części tabeli. Najwyższe zwycięstwo zanotowali w spotkaniach z: Rakowem Częstochowa 3:0 oraz Odrą Opole 4:0. Z kolei remisowali lub przegrywali z takimi drużynami jak: Calisia Kalisz 2:2 (ostatni zespół w tabeli), MKS Kluczbork 1:1 (12. miejsce) czy UKP Zielona Góra 0:2 (14. miejsce). W 18. kolejkach podopieczni Artura Skowronka zdobyli 24 bramki i stracili 16.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 hokej pb

TMH Polonia Bytom wygrywa 9 : 4 na swoim...

Bytomski4 pilka

Polonia i Szombierki wygrały u siebie

Bytomski2 20130923 184855

Stadion i lodowisko w jednym. Mamy wizualizacje!

Piłka nożna: Polonia remisuje, Szombierki...

Dwa remisy naszych piłkarskich drużyn

Bytomski2 Agora Bytom mistrzowsko z hokeistami sekcja damska

Hokejowa Polonia z nowym sponsorem i licencją...

Kolejna porażka w sparingu