Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

Po raz drugi w bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędzie się mecz Artyści kontra TVN24. Gwiazdy z różnych środowisk rozegrają mecz hokejowy, którego głównym zadaniem będzie zebranie pieniędzy na cel charytatywny.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
D4 N 7297 kopia

Kuba Goniwiecha 3 października będzie obchodzić 11. urodziny. Ponad tydzień wcześniej każdy z was będzie mógł sprawić mu wyjątkowy prezent. Wystarczy kupić bilet na mecz Artyści kontra TVN24, który 24 września odbędzie się w bytomskim lodowisku im. Braci Nikodemowiczów.

Chłopiec ma zdiagnozowaną chorobę Niemanna-Picka, która nazywana jest dziecięcym Alzheimerem. Nie da się jej wyleczyć, ale można spowolnić jej rozwój. Leczenie jednak jest bardzo kosztowne. W Polsce miesięczny koszt to około 12 tys. złotych.

- Zebranie zauważalnej części kwoty potrzebnej na roczną kurację i podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera to dwa główne cele meczu - mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji Petralana, która wspiera Kubę.

Bilety-cegiełki już są w sprzedaży i można je pozyskać TUTAJ. Cena to zaledwie 30 zł. W zamian kibice będą mogli zobaczyć mecz hokejowy z udziałem gwiazd z różnych środowisk.

Wiadomo, że w drużynie artystów na lód wyjdą m.in. Mariusz Czerkawski, Ewelina Lisowska, Roman Polko, Rafał Bryndal, czy Jacek Łapot. Przeciwnicy wystawią do boju przede wszystkim dziennikarzy związanych ze stacją TVN24. W meczu ma także wystąpić prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

- Cieszy nas, że znowu wracamy do Bytomia. W poprzednim roku mecz zakończył się sukcesem, bo zebraliśmy pieniądze na rehabilitację bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego, spotkanie obserwował komplet widzów i pokazaliśmy razem z drużyną TVN dobry hokej. To wydarzenie było także promocją tej pięknej dyscypliny sportu i wyjątkowego miejsca na mapie polskiego hokeja, jakim jest bytomskie lodowisko - komentuje Mariusz Gabrek, prezes Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

W trakcie meczu odbędzie się jeszcze jedna akcja. Organizatorzy zachęcają kibiców, aby zabrali ze sobą maskotki. Podczas spotkania zostaną one rzucone na taflę, a następnie trafią do Fundacji Centrum Polsko-Ukraińskie, które opiekuje się ukraińskimi rodzinami, które uciekły do naszego kraju przed wojną rozpętaną przez Rosję.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon