Artyści z Czech wystąpią w Operze Śląskiej

17 listopada br. /w niedzielę/ o g. 18.00 Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na niezwykłej urody spektakl operowy – dzieło Antonina Dworzaka „Diabeł i Kasia“.

Bytomski4 Di K 998x160

Z przedstawieniem wystąpią gościnnie na bytomskiej scenie artyści z Czech – z Teatru Śląskiego w Opawie.

Opera komiczna w 3 aktach

Ta 3-aktowa opera komiczna do libretta Adolfa Weniga, miała swą prapremierę w Pradze w 1899 r. Opera „Diabeł i Kasia”opowiada historię wiejskiej dziewczyny, która uwielbia taniec i jest gotowa pląsać nawet z samym diabłem. Gdy pojawia się czart Marbuel – porywa dziewczynę do piekieł. Tam jednak Kasia dopieka mu tak bardzo, że szybko zostaje odesłana na ziemię; zjawia się bowiem Jirka, który obiecuje wyprowadzić dziewczę z piekielnych otchłani i tym samym zapewnić diabłom spokój. Marbuel musi jednak dać Kasi odszkodowanie w postaci drogocennej biżuterii. Jirka zawiera z diabłem porozumienie: wyprowadzi Kasię osobiście, lecz w zamian diabeł nastraszy Ekonoma i Księżniczkę, dając jednocześnie pastuchowi sposobność uratowania ich przed piekłem i domagania się od nich wdzięczności….

W ramach współpracy Opery Śląskiej i Slezkiego Divadla, artyści bytomskiego teatru na scenie teatru w czeskiej Opavie zaprezentują w grudniu br. Operę G. Verdiego „Don Carlos“.

DiK-998x160

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Don Kichot

Luty 2023 w Operze Śląskiej w Bytomiu. Karnawał, Walentynki

Byt opera slaska1

Opera Śląska otrzymała pięć nominacji do...

Byt La Rondine

Nowy sezon artystyczny w Operze Śląskiej

Byt opera slaska 21

Sól ziemi czarnej jako balet. W Operze Śląskiej...

Byt 106358

Opera Śląska ma 70 lat

Bytomski4 plakat TOSCA Sala Kongresowa

Jedna z najpopularniejszych opera świata!...

Bytomski4 bytkat

Opera Śląska zaprasza na scenę w Bytomiu i...