Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Artystyczna Przystań Młodych to zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022/2023, wspierany przez Bytomską Spółdzielnie Mieszkaniową, który otwiera przed najmłodszymi mieszkańcami Bytomia nowe możliwości. Dlaczego? Projekt oferuje bezpłatne zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, fotograficzne bądź kulinarne skierowane do dzieci i młodzieży z całego Bytomia. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak zapisać się na kreatywne zajęcia? Szczegóły poniżej.

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Projekt stworzony z potrzeby

Tak, to prawda. Artystyczna Przystań Młodych to projekt, który został stworzony z potrzeby rozwijania kreatywnych pasji u dzieci i młodzieży z całego Bytomia. Niestety, wielu z nich nie mogło sobie pozwolić na zakup profesjonalnego sprzętu fotograficznego lub muzycznego, aby rozwijać swoje indywidualne zainteresowania. Na całe szczęście projekt wspierany przez Bytomską Spółdzielnie Mieszkaniową uzyskał 2237 głosów w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego i tym samym otrzymał zielone światło na realizację. Warto podkreślić, że z zajęcia w ramach Artystycznej Przystani Młodych to aż:

 • 8 przedstawień teatralnych,
 • 16 koncertów,
 • 32 warsztaty nauki gry na instrumentach perkusyjnych i strunowych,
 • 32 warsztaty teatralne,
 • 32 warsztaty plastyczne,
 • 32 warsztaty szklane,
 • 10 warsztatów kulinarnych,
 • 32 warsztaty fotograficzne,
 • 32 warsztaty taneczne.
Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Okazuje się, że pierwsze zajęcia w ramach projektu wystartowały już w marcu, tak samo jak pierwsze przedstawienie teatralne, czy koncert muzyczny. Oba wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Sam koncert przyciągnął aż 120 dzieci, a przedstawienie 60 najmłodszych bytomian. Wszystko wskazuje na to, że bytomska dusza łaknęła artystycznej twórczości!

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Dlaczego warto zapisać się na zajęcia?

Powodów jest wiele, ale po kolei. Artystyczna Przystań Młodych to bezpłatne zajęcia edukacyjno-kulturalne skierowane do najmłodszych mieszkańców z całego Bytomia. Z jednej strony mogą oni rozwinąć swoje kreatywne pasje. A z drugiej? Cóż, jest tego znacznie więcej. Dzieci i młodzież mogą otworzyć się na nowe znajomości, wymienić się doświadczeniami, rozwijać indywidualną pewność siebie, kształtować koncentrację, czy dać upust drzemiącym emocjom. Co za tym idzie, Artystyczna Przystań Młodych to nie tylko zajęcia, ale również kreatywna przestrzeń do pracy i zabawy. Zatem, jeżeli najmłodsi mieszkańcy Bytomia pragną dołączyć do artystycznej przygody, która pozwoli rozbudzić ich zainteresowania artystyczne, powinni zapisać się na zajęcia, zapiąć pasy i wyruszyć w niezapomnianą podróż.

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Gdzie odbywają się zajęcia?

Dobre pytanie. Zajęcia w ramach Artystycznej Przystani Młodych są prowadzone w obu Klubach Bytomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, czyli Spółdzielczym Klubie Relaks (ul. Zabrzańska 78) oraz Sezam (ul. Chorzowska 57b). Ze względu na ograniczenia pomieszczeń, zajęcia zostały podzielone między oba Kluby, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Tym samym, najmłodsi bytomianie mogą zapisać się na warsztaty:

 • Teatralne (Klub Sezam),
 • Fotograficzne (Klub Sezam),
 • Muzyczne (Klub Sezam),
 • Taneczne (Klub Sezam),
 • Plastyczne (Klub Relaks),
 • Kulinarne (Klub Relaks),
 • Szklane (Klub Relaks).

Więcej informacji o prowadzonych warsztatach można znaleźć na oficjalnej stronie BSM o TUTAJ. Zajęcia są prowadzone od marca do czerwca i od września do grudnia br. W okresie wakacji warsztaty nie będą prowadzone, bo przecież każdemu należy się odrobina odpoczynku. Co do samych zapisów, to są one prowadzone przez cały czas:

 • Klub Sezam – ul. Chorzowska 57B, tel. 32 282 25 10,
 • Klub Relaks – ul. Zabrzańska 78, tel. 32 281 20 37.

Niemniej, warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Gdy ktoś zrezygnuje z zajęć, wówczas na jego miejsce wskakuje osoba z listy rezerwowej.

Artystyczna Przystań Młodych – zapisy na kreatywne zajęcia trwają!

Festiwal Artystyczna Przystań Młodych

23 września br. w Szombierkach uczestnicy Artystycznej Przystani Młodych będą mogli dać popis swoich umiejętności podczas Festiwalu Artystycznej Przystani Młodych. Mieszkańcy miasta będą mogli oglądać pokazy muzyczne, teatralne, taneczne, a także podziwiać wystawę fotograficzną i plastyczną młodych artystów. Zwieńczeniem imprezy będzie finałowy koncert. Jedno jest pewne artystycznych doznań będzie pod dostatkiem.

Artystyczna Przystań Młodych, czyli kreatywne zajęcia dla dzieci i młodzieży z Bytomia. Nie czekaj i zapisz się już teraz!
Spółdzielczy Klub „SEZAM”
ul. Chorzowska 57b
41-902 Bytom
Tel.: 32 282 25 10
E-mail: sezam@bsm.bytom.pl
WWW || FACEBOOK


Spółdzielczy Klub „Relaks”
ul. Zabrzańska 78
41-907 Bytom
Tel.: 32 281 20 37
E-mail: relaks@bsm.bytom.pl
FACEBOOK

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon