Aurora 2022, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej już 9 grudnia!

W Bytomiu będzie się działo! Już w grudniu do miasta przybędzie prawie 400 zawodniczek z Litwy, Czech, Austrii, Ukrainy, a także Polski, które będą testować swoje możliwości podczas największej imprezy gimnastycznej w tym roku, czyli Międzynarodowych Mistrzostw w Gimnastyce Artystycznej – Aurora 2022. Impreza odbędzie się w bytomskiej Hali Sportowej SKARPA w dniach 9 – 11 grudzień 2022 r. Szczegóły poniżej!

Aurora 2022, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej już 9 grudnia!

Takich zawodów w Bytomiu jeszcze nie było!

Zgadza się! Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej – Aurora 2022 to największa impreza gimnastyczna nie tylko w tym roku, ale od czasu wybuchu pandemii Covid-19. Do zawodów zgłosiło się prawie 400 uczestniczek z Litwy, Czech, Austrii, Ukrainy, a także Polski. Okazuje się, że ponad 100 dzieci biorących udział w zawodach, pochodzi z Ukrainy. Niestety, z powodu toczącej się wojny, a także ataku na lokalną infrastrukturę, dzieci nie mają odpowiednich warunków do ćwiczeń. Udział w zawodach jest dla nich ogromną dawką normalności.

Impreza planowo odbędzie się w dniach 9-11 grudzień 2022 na Hali Sportowej SKARPA (ul. Frycza-Modrzewskiego 5a) od godziny 9:00 do godziny 20:00, aczkolwiek zawodniczki przybędą do Bytomia już 5 grudnia br. Naturalnie nasuwa się pytanie, dlaczego właśnie Bytom? Organizatorem tej niezwykłej, sportowej imprezy jest OARTE – bytomski klub sportowy, prowadzący zajęcia z gimnastyki artystycznej. Okazuje się, że 50 zawodniczek OARTE zaprezentuje się podczas Aurory.

Aurora 2022, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej już 9 grudnia!

Aurora 2022 – aż 3 dni występów!

Sportowe wydarzenie – Aurora 2022 potrwa aż 3 dni! Zawodniczki w wieku od 4 do 18 lat spróbują swoich sił w różnych kategoriach w zależności od stopnia zawansowania, a 55 sędzin z Litwy, Czech, Austrii, Ukrainy, a także Polski będą oceniać 600 występów. Każda zawodniczka będzie miała tylko 90 sekund, aby pokazać swoje umiejętności w układach tanecznych oraz z przyborem (tj. wstążka, obręcz, piłka, maczugi), a jest o co walczyć!

Aurora 2022, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej już 9 grudnia!

Niezwykłe nagrody

Każda uczestniczka otrzyma medal i torbę upominków. Zawodniczki, które staną na podium otrzymają unikatowe statuetki i nagrody rzeczowe. Co ciekawe, trenerki zawodniczek, które zajęły pierwsze miejsce również zostaną docenione i otrzymają specjalną nagrodę – czegoś takiego w świecie gimnastyki artystycznej, jeszcze nie było! O czym jeszcze warto pamiętać? Wstęp na to niezwykłe wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. Zatem każdy miłośnik gimnastyki artystycznej powinien zarezerwować swój czas podczas drugiego weekendu grudnia i dopingować zawodniczki!
Aurora 2022 – sportowe wydarzenie, którego nie można przegapić!
FACEBOOK OARTE || FACEBOOK AURORA || INSTAGRAM AURORA

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon