Awaria ogrzewania w części Bytomia. Mieszkańcy przez kilka godzin mieli zimne kaloryfery

Od godzin porannych w niektórych częściach Bytomia mieszkańcy nie mieli dostępu do ogrzewania. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało, że nastąpiła poważna awaria, ale jej przyczyny są usuwane i najbliższym czasie mieszkańcy będą mieli ciepłe kaloryfery.

fot. Google Street View
Xyxy

Awaria nastąpiła około godziny 8. Mieszkańcy Radzionkowa, Bytomia: dzielnicy Stroszek, Osiedla na Wzgórzu i Ziętka nie mieli dostępu do ogrzewania. Dopiero po godzinie 13 awarię udało się usunąć i jak mówi nam pracownik PEC w Bytomiu, ogrzewanie do mieszkań powróci po godzinie 15.

- Awaria została usunięta, jesteśmy w trakcie jej usuwania. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, by wszystko wróciło do pierwotnego stanu - za około 2-3 godziny wszystko powróci do normy - mówi jeden z pracowników PEC w Bytomiu.

Niż Nadia spowodował awarię

Jak wyjaśnił nam pracownik PEC pośrednim powodem była wichura i porywisty wiatr. Dodatkowo mocne powiewy nie pomagały w usunięciu awarii ciepłowniczej, dlatego czas jej trwania przeciągnął się aż do kilku godzin.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silne porywy wiatru mają ustać na Śląsku dopiero w godzinach wieczornych - w Bytomiu około godziny 22, prędkość wiatru ma spaść poniżej 40 km/h. Aktualnie jest to około 60 km/h.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon