Awaria w Fortum. Kaloryfery w Bytomiu i Zabrzu będą chłodniejsze

W zabrzańskiej elektrociepłowni dostarczającej ciepło do Bytomia wystąpiła awaria. Z tej przyczyny grzejniki w mieszkaniach będą chłodniejsze, choć firma zapewnia, że nie będą zupełnie zimne.

fot. pixabay.com
Termostat kaloryfera

Firma Fortum Silesia S.A. poinformowała, że doszło do awarii elementów ciśnieniowych kotła w elektrociepłowni w Zabrzu, czego skutkiem będzie ograniczenie dostaw ciepła do mieszkań w Śródmieściu, Miechowicach, Szombierkach, Karbiu, Łagiewnikach, Rozbarku i osiedla Arki Bożka. Spółka uspakaja jednak, że ciepło wciąż będzie dostarczane bez przerwy, lecz o obniżonych parametrach, co wpłynie na obniżenie komfortu cieplnego w mieszkaniach.

Obecnie dostawy ciepła do Bytomia i Zabrza zapewniają zapasowe źródła o mniejszej mocy. Fortum Silesia S.A. prowadzi prace mające na celu przywrócenie prawidłowej pracy systemu i usunięcia zakłóceń po realizowanym wygaszeniu i oględzinach kotła.

Problem nie dotyczy mieszkańców osiedla Ziętka, Stroszka oraz Vitoru, gdzie ciepło jest dostarczane z innych źródeł; ciepłowni Radzionków i kotłowni ENco po dawnej KWK Powstańców Śląskich. Jak zapewnia Urząd Miejski w Bytomiu, obiekty miejskie, w których realizowane są zajęcia w ramach „Ferii w mieście” jak: Szkoła Podstawowa nr 4 i 33, a także Zespół Szkół Specjalnych i Młodzieżowe Domy Kultury nr 1 i 2, jak również szpitale, domy pomocy społecznej czy noclegownia będą miały zapewnione dostawy ciepła z nieznacznym spadkiem.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon