Basen pod nadzorem. Miasto zatrudniło dodatkową ochronę

Bytomianie od dłuższego czasu skarżyli się na zachowanie niektórych osób wypoczywających latem na basenie odkrytym w Parku Kachla. Miasto postanowiło w końcu zrobić porządek i zatrudniło dodatkową ochronę.

UM Bytom
Basen odkryty bytom
- Niestety nie wszyscy na tym kąpielisku potrafią się zachować i nie przestrzegają obowiązującego regulaminu, dlatego podjąłem decyzję o wprowadzeniu tam profesjonalnej ochrony - poinformował Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. - Ci wszyscy, którzy nie lubią się stosować do zasad muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami - dodał.

Mieszkańcy narzekali dotąd na osoby, które paliły papierosy przy innych, przemycały alkohol na teren kąpieliska oraz zachowywały się w sposób agresywny, czy po prostu niegrzeczny wobec innych wypoczywających. Dodatkowa ochrona ma skuteczniej wychwytywać takie przypadki i szybciej na nie reagować, niż to miało miejsce do tej pory.

Warto dodać, że w ten weekend w związku z zapowiadanymi upałami basen przy ul. Wrocławskiej 31 będzie czynny w wydłużonych godzinach od 9:00 do 19:00. Zgodnie z prognozami temperatura ma przekroczyć nawet 30 stopni Celsjusza.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon