Becek jest współproducentem musicalu

Ta muzyka to prawdziwy skarb. Tak o żydowskich melodiach sądzi wielu popularnych śpiewaków, a wśród nich Ewa Warta Śmietana, autorka libretta do musicalu „Cuda Rebego”. Jego śląską premierę obejrzała publiczność Beceku.

Bytomski4 1383981524

1383981524Do tego spektaklu od miesięcy przygotowywali się najwybitniejsi aktorzy śląskich scen teatralnych, a wśród nich Maria Meyer, Marta Tadla, Jolanta Niestrój - Malisz, Antoni Gryzik, i Jerzy Głybin. W „Cudach Rebego" nie brakuje też utalentowanych młodych artystów, dla których to początki aktorskiej drogi.

Ta doborowa obsada stworzyła kolejną obok „Skrzypka na dachu" barwną opowieść o życiu i obyczajach społeczności żydowskiej z początku XX wieku. Wyreżyserował ją bytomianin Michał Kusztal, zaś o choreografię zadbała Sylwia Hefczyńska - Lewandowska, związana ze Śląskim Teatrem Tańca.

Pełna humoru, ale i głębokich wzruszeń historia rodziny Pipmanów zdobyła serce nie jednego widza. Warto zaznaczyć, że współproducentem musicalu jest Bytomskie Centrum Kultury, a prace nad nim koordynował bytomianin Wiesław Ciecieręga - poeta i animator kultury. Producentem "Cudów Rebego" jest z kolei biznesmen Alois Rostek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon