Będą derby w Pucharze Polski. Polonia i Szombierki zagrają o trofeum

Poznaliśmy finalistów Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Czekają nas wielkie emocje, bo dojdzie do derbów pomiędzy Polonią Bytom i Szombierkami Bytom.

310063746 479150340918427 8248319451018517455 n

W okręgowym Pucharze Polski rywalizują kluby piłkarskie od B-klasy do III ligi. W tych rozgrywkach amatorzy mają okazję sprawdzić się na tle drużyn, które są półprofesjonalne. Czasami dochodzi do wielkich sensacji, a czasami faworyci wygrywają dwucyfrowym wynikiem.

Już wiadomo, że w Podokręgu Bytom w finale zobaczymy derby Bytomia. W środę 5 października awans zapewnili sobie piłkarze Polonii oraz Szombierek. III i IV-ligowiec jednak nie miał łatwego zadania i przez moment zanosiło się na sensacje.

Niebiesko-czerwoni pojechali do Żyglina na starcie z tamtejszym LKS-em, który występuje w lidze okręgowej. Już pierwsza połowa przyniosła niespodziankę, bo żadna z drużyn nie strzeliła gola. Po przerwie to zespół z Miasteczka Śląskiego wyszedł na prowadzenie, ale długo się nim nie nacieszył. Odpowiedź Polonii była konkretna. Bytomianie zaaplikowali rywalowi trzy gole i ostatecznie awansowali do finału.

Podobnie wyglądało starcie Szombierek z Olimpią Boruszowice, która także jest przedstawicielem okręgówki. W drugiej połowie przeciwnik wyszedł na prowadzenie. "Zieloni" przebudzili się w ostatnim kwadransie, idąc w ślady Polonii i strzelając trzy gole.

Wcześniej bytomski III-ligowiec w drodze do finału Pucharu Polski pokonał Dramę Zbrosławice 6:3 oraz Górnika Bobrowniki Śląskie 11:0. Z kolei Szombierki ograły Tempo Stolarzowice 12:0, Silesię Miechowice po rzutach karnych (w meczu było 2:2) i Orkan Dąbrówka Wielka 8:1.

Jeżeli nic się nie zmieni, to finał okręgowego Pucharu Polski zostanie rozegrany 11 listopada. Możliwe, że spotkanie odbędzie się na stadionie w Szombierkach przy ul. Frycza-Modrzewskiego, dzięki czemu kibice będą mogli je zobaczyć z trybun.