Będą KOLEJNE utrudnienia na placu Wolskiego. Tym razem wymiana studni

Z powodu ilości prowadzonych remontów i przebudów dróg w Bytomiu cierpliwość kierowców co rusz jest wystawiana na kolejne próby. W najbliższych dniach wystąpią następne utrudnienia w rejonie placu Wolskiego, lecz tym razem nie tylko będą związane z trwającą inwestycją kolejową.

Plac wolskiego 2022

Urząd Miejski w Bytomiu poinformował o remoncie trzech uszkodzonych studni kanalizacyjnych przed budynkiem przy placu Wolskiego 3. Prace zaplanowano na najbliższy weekend, a rozpoczną się już nocą z 5 na 6 maja i mają potrwać do niedzieli 7 maja. Jak można się domyślać, na tę okoliczność zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w tym rejonie. Część jezdni ma zostać wykorzystana dla zaplecza technicznego, natomiast objazd zostanie wytyczony po tamtejszych miejscach parkingowych.

Remont studni zbiegnie się w czasie z kolejnym etapem montażu elementów nowego wiaduktu na Zamłyniu. Zarząd dróg postanowił wykorzystać ten moment, ponieważ właśnie ze względu na zamknięcie przejazdu pod wiaduktem ruch w tej okolicy w najbliższy weekend będzie mniejszy. Urzędnicy proszą, aby kierowcy zachowywali szczególną ostrożność i stosowali się do zmian w organizacji ruchu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon