Będzie remont kąpieliska odkrytego w parku

Prace remontowe będą prowadzone w basenie dla niepływających, który jest najbardziej oblegany w bytomskim kąpielisku odkrytym. Plan zakłada, że już przed sezonem letnim remont zostanie ukończony.

Byt 3p1ddskeg8s18ti161he3kret1ps45

Do Bytomia trafi ponad 9 mln złotych z Metropolitarnego Funduszu Solidarności, które przekazała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Kilka dni temu informowaliśmy, że dzięki tym środkom w końcu termomodernizacji doczeka się budynek klubowy na stadionie Szombierek Bytom. To jednak nie wszystko.

Z kolejnej inwestycji skorzysta znacznie więcej mieszkańców Bytomia. Ponad 750 tys. złotych zostanie przeznaczone na remont kąpieliska odkrytego w parku miejskim im. Franciszka Kachla. Ośrodek Sportu i Rekreacji niedawno ogłosił przetarg.

Co się zmieni na bytomskim kąpielisku odkrytym?

"Przebudowa misy basenu dla niepływających wraz z zagospodarowaniem terenu" - to tytuł zadania, które będzie realizowane przy ul. Wrocławskiej 31. Pod tym szerokim pojęciem kryje się wiele prac, które zostaną wykonane na terenie kąpieliska.

Jak zaznaczono w nazwie zadania, wyremontowany zostanie tylko jeden basen, a konkretnie ten przeznaczony dla osób, które nie umieją pływać. To on jest najbardziej oblegany w trakcie letnich upałów i to on też od lat kilku lat jest w najgorszym stanie.

Wykonawca będzie musiał usunąć płytki ceramiczne z misy oraz korony basenu wraz z farbą wodnik. Ponadto trzeba będzie się pozbyć istniejącego uszczelnienia niecki oraz korytek, które odprowadzają wodę do systemu filtrującego.

Następnie będzie można przejść do kolejnych prac. Zostanie wykonana nowa izolacja z folii, warstwa żelbetowa denna zbrojona włóknem, dylatacja, po czym niecka zostanie zagruntowana. Potem powierzchnia zostanie wyrównana zaprawą wodoodporną i pokryta powłoką natryskową polimocznikową. Na koniec zostaną położone płytki gresowe na koronie basenu.

To tyle, jeśli chodzi o sam basen dla niepływających. W planach jest także remont czterech brodzików sanitarnych, które są ustawione w pobliżu wyjścia. Dodatkowo zostanie utwardzony teren tłuczniem kamiennym, który będzie przeznaczony dla samochodów.

Przetarg zakłada, że remont zostanie zakończony do 10 czerwca tego roku. OSiR chce bowiem być gotowy na sezon letni, bo jest to jedyne kąpielisko odkryte w Bytomiu i w trakcie upałów jest oblegane przez mieszkańców.

fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon