Będzie remont ulic Nawrota i Smolenia w Bytomiu. Ogłoszono przetarg

Zapowiada się kolejny remont dróg w Śródmieściu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg na przebudowę ulic Nawrota i Smolenia. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg w wysokości 1,75 mln zł.

Ulice Nawrota i Smolenia to jedne z głównych dróg w Śródmieściu, łączące ul. Woźniaka - Drzymały - Kraszewskiego - Powstańców Warszawskich - Piekarską - Chrobrego - Żołnierza Polskiego z ul. Korfantego. Jak zapowiada Urząd Miejski w Bytomiu, koniec przebudowy ulic Nawrota i Smolenia ma nastąpić do końca 2022 roku.

– Przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, ale też komfortu jazdy kierowców, dlatego zakres robót przewiduje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale przede wszystkim przebudowę chodników, peronu autobusowego oraz zjazdów – mówi zastępca prezydent Bytomia Michał Bieda. - Pozyskaliśmy kolejne zewnętrzne dofinansowanie, dzięki czemu możemy realizować tę inwestycję – podkreśla wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Co będzie zrobione w ramach inwestycji? Zostaną przebudowane chodniki, zagospodarowane zieleńce, będą uporządkowane miejsca postojowe, w planach jest oczywiście też także przebudowa jezdni.

Bytom dostał na remonty dróg 1,75 mln zł

Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres robót obejmuje drogę o łącznej długości 912 mb, a wyłoniony w drodze postępowania wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację wszystkich prac, które zaplanowano na lata 2021-2022. Przyszły wykonawca będzie musiał także przebudować zjazdy, peron autobusowy, dokonać regulacji urządzeń oraz wykonać wyspy przejezdne i separujące ruch.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon