Będzie remont ulic Nawrota i Smolenia w Bytomiu. Ogłoszono przetarg

Zapowiada się kolejny remont dróg w Śródmieściu. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu ogłosił przetarg na przebudowę ulic Nawrota i Smolenia. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg w wysokości 1,75 mln zł.

Ulice Nawrota i Smolenia to jedne z głównych dróg w Śródmieściu, łączące ul. Woźniaka - Drzymały - Kraszewskiego - Powstańców Warszawskich - Piekarską - Chrobrego - Żołnierza Polskiego z ul. Korfantego. Jak zapowiada Urząd Miejski w Bytomiu, koniec przebudowy ulic Nawrota i Smolenia ma nastąpić do końca 2022 roku.

– Przebudowa ulicy Nawrota i Smolenia ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, ale też komfortu jazdy kierowców, dlatego zakres robót przewiduje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale przede wszystkim przebudowę chodników, peronu autobusowego oraz zjazdów – mówi zastępca prezydent Bytomia Michał Bieda. - Pozyskaliśmy kolejne zewnętrzne dofinansowanie, dzięki czemu możemy realizować tę inwestycję – podkreśla wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Co będzie zrobione w ramach inwestycji? Zostaną przebudowane chodniki, zagospodarowane zieleńce, będą uporządkowane miejsca postojowe, w planach jest oczywiście też także przebudowa jezdni.

Bytom dostał na remonty dróg 1,75 mln zł

Realizacja zadania jest możliwa dzięki pozyskaniu przez Bytom dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakres robót obejmuje drogę o łącznej długości 912 mb, a wyłoniony w drodze postępowania wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację wszystkich prac, które zaplanowano na lata 2021-2022. Przyszły wykonawca będzie musiał także przebudować zjazdy, peron autobusowy, dokonać regulacji urządzeń oraz wykonać wyspy przejezdne i separujące ruch.

fot. Magdalena Grabowska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ulice Nawrota i Smolenia zostaną przebudowane

Ulice Nawrota i Smolenia przejdą metamorfozę

Byt bytom plac zabaw

Plac zabaw i siłownia pod chmurką na Stroszku...

Byt restauracja sanepid kontrola

Do restauracji na Szombierkach wkroczył...

Byt schron przy ul spacerowej

Kolejne śląskie schrony wpisane do rejestru...

Byt 03poli

Nowy radiowóz bytomskich policjantów

Bytomski5 tramwajdomiechowic google

Tramwaju do Miechowic nie będzie?

Bytomski5 1960069 465449916915782 1104509460 n

Rusza nabór elektroniczny do przedszkoli