Bez kibiców, ale u siebie. Polonia wraca na Olimpijską

Polonia Bytom otrzymała zgodę na rozgrywanie ligowych spotkań w roli gospodarza na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Niestety, mecze będą odbywać się bez kibiców, ale klub zamierza im to zrekompensować.

Fot. Polonia Bytom/Krzysztof Kadis
295446585 428854415948020 5201282684791666101 n

Na terenie dawnych boisk żwirowych praca wre i w szybkim tempie powstaje tam obiekt, na którym docelowo będzie grać Polonia Bytom. Wiadomo, że będzie posiadać trybuny, oświetlenie, nowy budynek klubowy oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią. Dzięki temu dwukrotny mistrz Polski będzie mógł tam występować nawet na poziomie II ligi.

Wszyscy w klubie z niecierpliwością wyczekują oficjalnego otwarcia. Do tej pory niebiesko-czerwoni byli zmuszeni grać w roli gospodarza na stadionie Szombierek. To jednak lada moment się zmieni.

Bytomski III-ligowiec ubiegał się o pozwolenie na rozgrywanie meczów ligowych na stadionie przy ul. Olimpijskiej. W ostatnich tygodniach obiekt był weryfikowany. Ostatecznie Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Komisja Licencyjna wyrazili zgodę, by Polonia wróciła na stare śmieci.

Polonia Bytom pierwsze spotkanie na "Olimpie" rozegra już w niedzielę 28 sierpnia o godzinie 12. Rywalem będzie rezerwa Górnika Zabrze. Niestety, kibice nie zobaczą tego pojedynku na żywo z trybun.

"Mecze ligowe organizowane przez nasz Klub w roli gospodarza, zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom Kibiców, Klub planuje przeprowadzić darmowe transmisje z domowych meczów ligowych za pośrednictwem kanału PBTV. Ponadto dołożymy wszelkich starań, aby Kibice byli jak najbliżej drużyny zarówno w tygodniu, jak i podczas dni meczowych" - czytamy w klubowym komunikacie.

W tej chwili Polonia otrzymała zgodę na grę przy ul. Olimpijskiej do końca roku. Jeżeli klub będzie dobrze wywiązywać się z roli gospodarza, to rozegra cały sezon na własnym obiekcie. Jeżeli nie będzie żadnych komplikacji, to potem drużyna płynnie przejdzie na nowy obiekt.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon