"Bezpieczna autostrada" - jutro policyjna akcja na A4

Na autostradzie A4 prowadzone będą działania "Bezpieczna autostrada", To wspólna akcja policji z trzech województw - czyli więcej nieoznakowanych radiowozów, a nawet drony i ręczne pomiary prędkości.

Policja Ślaska
Poza radiowozami z Bytomia, sporo będzie nieoznakowanych z grupy "Speed"

Działania na autostradzie A4 mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Na śląskim odcinku tej drogi, w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych.

29 września, w czwartek, policjanci z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego prowadzić będą działania „Bezpieczna autostrada”. Poza nieoznakowanymi samochodami grupy "Speed", pojawi się też nowość.

- Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy - informuje policja.

W akcji wezmą też udział policjanci z Bytomia.

Co będą kontrolować na A4?

Między innymi dozwoloną prędkość, stosowanie się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon