"Bezpieczna autostrada" - jutro policyjna akcja na A4

Na autostradzie A4 prowadzone będą działania "Bezpieczna autostrada", To wspólna akcja policji z trzech województw - czyli więcej nieoznakowanych radiowozów, a nawet drony i ręczne pomiary prędkości.

Policja Ślaska
Poza radiowozami z Bytomia, sporo będzie nieoznakowanych z grupy "Speed"

Działania na autostradzie A4 mają na celu poprawę bezpieczeństwa. Na śląskim odcinku tej drogi, w ubiegłym roku doszło do 19 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 30 zostało rannych.

29 września, w czwartek, policjanci z województwa śląskiego, małopolskiego oraz opolskiego prowadzić będą działania „Bezpieczna autostrada”. Poza nieoznakowanymi samochodami grupy "Speed", pojawi się też nowość.

- Na autostradzie A4 mundurowi przy pomocy dronów oraz ręcznych mierników prędkości będą kontrolować przede wszystkim stosowanie się do zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, przestrzeganie limitów prędkości, zachowanie właściwego odstępu od poprzedzającego pojazdu oraz czy podróżujący mają zapięte pasy - informuje policja.

W akcji wezmą też udział policjanci z Bytomia.

Co będą kontrolować na A4?

Między innymi dozwoloną prędkość, stosowanie się do obowiązku jazdy prawym pasem ruchu, zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, przestrzegają zakazów wyprzedzania i korzystania z telefonu, a także czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kontrola pojazdow na mop

Grzechy kierowców: nadmierna prędkość i jazda na zderzaku

39 677843

Elektryczność w służbie Policji

Diler zatrzymany podczas transakcji

Bytomski5 39 225084

Policjanci ćwiczyli na stadionie

Bytomski5 1393704055

Ewakuacja bloku, znaleziono niewybuchy

Bytomski4 policja1

Pijana kobieta opiekowała się dwójką swoich dzieci

Bytomski4 488659711

Policyjne podsumowanie akcji ZNICZ