Bezpłatne szkolenia w Urzędzie Pracy

Czy istnieje recepta na zawodowy sukces? gdzie szukać pracy? O czym pamiętać podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Weź udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery i rozwiąż swoje dylematy. Od 14 października w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bytomiu skorzystasz m.in. z bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Spotkasz tu też doradców zawodowych i przedstawicieli agencji zatrudnienia.

Bytomski2 pup2

Piąta edycja przedsięwzięcia to szansa dla młodzieży, która stoi przed wyborem kierunku dalszej nauki, jak i osób, które aktualnie poszukują pracy. Fachowcy pomogą ocenić indywidualne predyspozycje zawodowe i wskażą, jak je rozwijać.

Każdy dzień OTK to ciekawa propozycja dla gości bytomskiego PUP. Do odwiedzania naszej siedziby przy ul. Łagiewnickiej szczególnie zachęcamy 16 października, kiedy organizujemy „dzień otwarty". Agencje zatrudnienia zaprezentują tu wtedy oferty pracy, a instytucje szkoleniowe będą radzić, jak inwestować w swój talent - mówi Ryszard Witek, dyrektor bytomskiego PUP. Z kolei członkowie Kluby Pracy, którzy przyjdą na warsztaty kreatywności, spotkają się z pracodawcami i dowiedzą się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej - dodaje.

Tego dnia nie zabraknie też zajęć dla młodzieży. Szkoleniowcy pomogą uczestnikom odkryć ich zawodowy potencjał. Chętni spotkają się dodatkowo z przedstawicielem Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu, który odpowie na pytanie: „Czy warto zostać rzemieślnikiem i jak to zrobić?". Z kolei w Sali Informacji Zawodowej fachowcy wskażą m.in., jak napisać profesjonalne CV.

Ogólnopolski Tydzień Kariery w bytomskim PUP potrwa do 18 października. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.

Poniedziałek–14 października
Dla wszystkich zainteresowanych Indywidualne Konsultacje z doradcą zawodowym (samoocena predyspozycji zawodowych przy użyciu Testu „Wybór zawodu krok po kroku. Pomoc w wyborze zawodu”).

Wtorek–15 października

 • 10.00-12.00 „Talent-Wybór-Kariera”- zajęcia dla młodzieży, z wykorzystaniem Testu Wielorakiej Inteligencji.

Środa–16 października
DZIEŃ OTWARTY URZĘDU PRACY „ODKRYJ SWÓJ TALENT”,
a w nim:

 • 10.00-12.00 Stoiska z ofertami pracy - prezentacja Agencji Zatrudnienia;
  10.00-12.00 „Pokaż, że potrafisz”- wybrane elementy szkoleń zawodowych - stoiska wystawiennicze instytucji szkoleniowych;
 • 9.00-13.00 „Warsztat Kreatywności”- zajęcia dla uczestników Klubu Pracy z udziałem pracodawcy;
 • 10.00-11.15 „Zainteresowania-zawód jako dobra inwestycja” - zajęcia dla młodzieży z udziałem przedstawiciela Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu;
 • 11.30-12.30„Talent-Wybór-Kariera”- zajęcia dla młodzieży z wykorzystaniem Testu Wielorakiej Inteligencji;
 • 10.00-12.00 „Przygotuj profesjonalne CV” – zajęcia w Sali Informacji Zawodowej (dla chętnych nagranie prezentacji multimedialnej w Kabinie Video CV”).

Czwartek–17października

 • 8.00-9.30 „Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych” - zajęcia dla młodzieży, badania testem KZZ.
 • 10.00-11.00 „Talent-Wybór-Kariera”- zajęcia dla młodzieży, z wykorzystaniem Testu Wielorakiej Inteligencji;

Piątek–18 października

 • 9.00-12.00 „Stwórz Kreatywne CV” – zajęcia dla uczestników Klubu Integracji Społecznej w Bytomiu (podopiecznych MOPR w Bytomiu).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon