Biedronka i Lidl dłużej otwarte. Przed świętami nawet całą dobę

Największe sieci sklepów po wprowadzeniu nowych obostrzeń postanowiły wydłużyć godziny pracy. To ma pomóc w zlikwidowaniu kolejek, które w środę ustawiały się pod marketami.

Byt 6f27f5dfad7923e90dae8624edcbd285

We wtorek polski rząd wprowadził kolejne restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Obostrzenia dotknęły przede wszystkim sklepów, które cały czas normalnie funkcjonują, a w ostatnich tygodniach tworzyły duże skupiska ludzi.

Od środy w sklepie mogą przebywać maksymalnie trzy osoby na jedną kasę. Na zakupy można wejść tylko w rękawiczkach. Z kolei w godzinach 10:00-12:00 sklepy są dostępne tylko dla seniorów. Efekt był taki, że w niektórych miejscach przed sklepami zaczęły tworzyć się wielkie kolejki.

Biedronka wprowadza nowe godziny pracy

Biedronka jako pierwsza postanowiła zareagować. Właściciel sklepów poinformował, że od 2 kwietnia wszystkie sklepy będą otwarte w godzinach 6:00-24:00. Także podczas najbliższej niedzieli handlowej. Na tym jednak nie koniec zmian.

Od poniedziałku 6 kwietnia do piątku 10 kwietnia Biedronki mają przejść na tryb całodobowy. To spowodowane jest faktem, że będzie to okres przedświąteczny, a wtedy zawsze jest boom zakupowy.

Lidl także będzie dłużej otwarty

Niedługo później także Lidl poinformował, że wszystkie sklepy tej sieci od 2 kwietnia będą otwarte od 6:00 do 24:00. Niektóre zostaną z kolei przekształcone w sklepy całodobowe. Tak jednak stanie się tylko w wybranych punktach w całym kraju.

Na razie nie wiadomo, czy któryś z bytomskich Lidlów będzie pracować bez przerwy. Sieć dopiero opublikuje listę sklepów, które przejdą na system całodobowy.

Nadchodzące zmiany są spowodowane wspomnianymi kolejkami. Wydłużenie czasu pracy ma sprawić, że pod sklepami zrobi się luźniej. Władze marketów już apelują do rządu, by zaangażować policję w pilnowanie porządku w kolejkach.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?