Bobrek: Naspeedowany kierowca niemal rozjechał policjanta

Ta interwencja mogła skończyć się tragicznie. Aby uniknąć kontroli drogowej kierowca forda próbował potrącić policjanta. Jak się później okazało, był pod wpływem narkotyków.

KMP Bytom
Kolizja czajkowskiego

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w nowy z czwartku na piątek na ulicy Czajkowskiego w Bobrku. Centrum Powiadamiania Ratunkowego zawiadomiło dyżurnego bytomskiej komendy o fordzie, którego kierowca miał być nietrzeźwy. Na miejsce wysłano patrol, który zidentyfikował pojazd i postanowił zatrzymać go do kontroli.

Kierujący nie reagował na wyraźne sygnały policjantów by się zatrzymał. W trakcie próby zastopowania pojazdu mężczyzna starał się rozjechać funkcjonariusza. Policjantowi na szczęście nic się nie stało, natomiast ford uderzył w inny samochód.

Autem kierował 37-letni mieszkaniec Bytomia. W jego samochodzie znaleziono amfetaminę, z której można było przygotować ponad 3,5 tysiąca porcji dilerskich. Badanie wykazało, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Co więcej posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sąd Rejonowy w Bytomiu na wniosek prokuratora zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 37-latka na 3 miesiące.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon