Boisko Szombierek doczeka się nowego oświetlenia

Boisko w Szombierkach przejdzie modernizację. Obiekt otrzyma energooszczędne oświetlenie, które pozwoli grać na nim po zmroku.

Szombierki Bytom
Bramkarz szombierki

Kompleks sportowy w Szombierkach dawniej był chlubą Bytomia. Dziś jest cieniem swojej dawnej świetności, lecz powoli, kawałek po kawałku przechodzi odnowę. Zaczęło się przed laty od budowy nowej hali sportowej, wkrótce wybudowano tam nowoczesne boisko treningowe ze sztuczną murawą wraz z całą infrastrukturą towarzyszącą i wyremontowano boisko trawiaste, a w ostatnich latach budynek klubowy doczekał się termomodernizacji. W międzyczasie przeprowadzono tam też szereg mniejszych prac.

Wkrótce jedno z tamtejszych boisk piłkarskich z naturalną nawierzchnią przejdzie istotną modernizację. W zeszłym roku Miasto Bytom zakupiło 24 nowoczesne i energooszczędne oprawy oświetleniowe, a w kwietniu rozstrzygnięto przetarg na wykonanie prac budowlanych, który wygrała firma Stan-Rex z Sosnowca. Inwestycja będzie realizowana w systemie zaprojektuj-wybuduj, dlatego wykonawca w ciągu pierwszych 90 dni będzie musiał przygotować dokumentację projektową i uzyskać stosowne pozwolenia na budowę, natomiast na wykonanie robót budowlanych będzie mieć kolejne 50 dni.

Oprócz przygotowania projektu zadaniem wykonawcy będzie rozbiórka i utylizacja 16 istniejących słupów, wykonanie nowej instalacji elektrycznej i monitoringu, wybudowanie nowych 6 słupów (4 w narożnikach, 2 po bokach przy linii środkowej) o wysokości 18 metrów, montaż na każdym z nich po 4 oprawy oświetleniowe oraz instalacja kamer monitoringu. W wyniku tej inwestycji boisko treningowe będzie dysponować oświetleniem o średnim natężeniu 150 lux, dzięki czemu obiekt będzie spełniać współczesne standardy dla obiektów sportowych.

Łączny koszt zakupu opraw i wykonania nowej instalacji elektrycznej wraz z budową słupów wyniesie 325,6 tys. złotych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon