Bolesne kwalifikacje. Magdalena Fręch nie zagra w Australian Open

Magdalena Fręch planowała rozpocząć 2023 rok od awansu do głównej drabinki w Australian Open. Zawodniczka Górnika Bytom jednak przepadła w kwalifikacjach, choć początek był obiecujący.

Fot. Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek
Frech magdalena tenis

Magdalena Fręch rozpoczęła nowy sezon w Australii, ale z tego kraju raczej nie będzie mieć dobrych wspomnień. Na początek przystąpiła do turnieju WTA 500 w Adelajdzie. Turniej szybko się dla niej skończył, bo już w pierwszej rundzie przegrała z Claire Liu ze Stanów Zjednoczonych.

Zawodniczka Górnika Bytom jednak przede wszystkim skupiała się na Australian Open. Pozycja w światowym rankingu (103) nie gwarantowało jej miejsca w głównej drabince, więc musiała je sobie wywalczyć w kwalifikacjach.

Zaczęło się bardzo obiecująco. 25-latka pierwszy mecz na kortach w Melbourne efektownie wygrała 6:2, 6:0 z Sinją Kraus. Po wyeliminowaniu Austriaczki Fręch trafiła na Sachię Vickery. To 27-letnia Amerykanka, która w rankingu WTA zajmuje 204. miejsce.

Już pierwszy set pokazał, że pozycja w rankingu jest złudna. Vickery po zażartym boju zwyciężyła 6:4 i postawiła Fręch pod ścianą. Polka dość długo nie potrafiła się otrząsnąć i w drugim secie w pewnym momencie przegrywała już 0:4. Potem zaczęła odrabiać straty, ale to się nie udało. Magda przegrała 5:7 i w ten sposób nie awansowała do Australian Open.

W australijskim turnieju wielkoszlemowym w singlu zobaczymy trzech reprezentantów Polski. To Iga Świątek, Magda Linette oraz Hubert Hurkacz.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Frech

Cały świat zobaczy herb Bytomia. Fręch zaczyna w Australii

Frech magdalena bytom

Dwa finały w jeden dzień. Fręch zakończyła sezon

DSC 6791

Magdalena Fręch nie namieszała w US Open

Frech magdalena tenis

Mistrzyni zagrała z Igą Świątek

DSC2794 kopia

Magdalena Fręch nadal królową polskiego tenisa!

DSC 1860

Górnik skomplikował swoją sytuację w Superlidze

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem