BPK ostrzega: Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów

Fałszywe kontrole instalacji wodociągowej to nadal jeden ze sposobów, jakie oszuści stosują, by okradać mieszkańców. Można się przed tym ustrzec stosując się do trzech rad, które przygotowało Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne.

BPK zdjęcie główne 25 01 2022

Rada 1: Kilka prostych zasad postępowania BPK, od których nie ma wyjątków

Pracownicy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego nigdy nie przychodzą do domu ani w celu pobrania gotówki za zaległości związane z dostawą wody i odprowadzaniem ścieków, ani w celu zwrotu nadpłaty. Zgodnie z umową nadpłata zaliczana jest na poczet przyszłych należności. Może też zostać zwrócona, jednak wyłącznie na pisemny wniosek klienta. Wówczas kwota nadpłaty przekazywana jest na wskazany we wniosku rachunek bankowy. Opłaty za dostawę wody i odbiór ścieków można natomiast uregulować przelewem na numer konta podany na fakturze.

Rada 2: Sprawdź legitymację pracownika wodociągów i zadzwoń pod bezpłatny numer alarmowy 994

Pracownicy Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego uprawnieni do wejścia na teren nieruchomości odbiorcy zawsze mają przy sobie legitymację służbową i pisemne upoważnienie do wejścia na jej teren. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 994 by zweryfikować tożsamość pracownika.

Rada 3: Załóż konto eBOK BPK

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta to miejsce, w którym każdy może samodzielnie załatwić wiele spraw od ręki. Szybko, wygodnie i co najważniejsze, bezpiecznie – na ekranie swojego komputera lub smartfona. Rejestracja jest bardzo prosta. Aby zacząć korzystać z systemu wystarczy wejść na stronę ebok.bpk.pl i utworzyć konto, aby już wkrótce w dowolnej chwili cieszyć się możliwością sprawdzenia stanu należności, podglądać wystawione faktury czy podawać stan licznika. To świetne rozwiązanie także dla rodzin seniorów, którzy mieszkają samodzielnie. Wystarczy wspólnie założyć konto, aby odciążyć rodziców czy dziadków w kontrolowaniu wydatków za dostawę wody oraz odprowadzanie ścieków i tym samym uniknąć ryzyka związanego z próbą kradzieży czy wyłudzenia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon