Brawa dla naszych hokeistek! Zawodniczki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski

Bytomianki po raz dwunasty w historii sięgnęły po złoto i tytuł najlepszej drużyny. Wygrały mecz z pięknym wynikiem 3:1.

Polonia Bytom z mistrzostwem Polski

Wczoraj, 11 marca, na tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów odbył się finałowy mecz. O zwycięstwo walczyły zawodniczki KH Polonia Bytom Ladies i GKS Stoczniowiec Gdańsk. Ślązaczki miały za sobą wygrane pierwsze spotkanie finałowe Polskiej Ligi Hokeja Kobiet 2022/2023. Zarówno 4, jak i 11 marca udowodniły, że mistrzostwo należy się właśnie im.

Wspierane przez wiernych kibiców bytomianki wygrały drugi mecz finałowy 3:1. Bohaterką dnia została Wiktoria Dziwok, która popisała się hat trickiem. Pierwszą bramkę zdobyła w asyście Idy Talandy, drugą z Karoliną Późniewską i trzecią razem z Klaudią Chrapek. Pod koniec meczu zawodniczkom z Gdańska udało się zdobyć honorowy punkt.

Wczorajsze zwycięstwo to już dwunasty taki sukces drużyny z Bytomia. Hokeistki wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski ósmy raz z rzędu. Zawodniczkom oraz ich trenerowi Dariuszowi Jędrzejczykowi gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon