Budynek klubowy Szombierek w końcu zmieni oblicze. Niebawem ruszy remont

W tym roku stadion Szombierek Bytom przejdzie termomodernizację. To ważna inwestycja, bo przy Frycza-Modrzewskiego grają nie tylko "Zieloni", ale także Polonia Bytom. Co się zmieni?

Byt budynek klubowy gks szombierki

Bytom kilka dni temu podzielił się dobrą informacją. Nasze miasto otrzymało ponad 9 mln złotych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji oraz Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Jedna z inwestycji zostanie wykonana na stadionie Szombierek Bytom.

Budynek klubowy przejdzie kompleksową termomodernizację. Na ten cel zostanie przeznaczone prawie 950 tys. złotych. Ośrodek Sportu i Rekreacji już ogłosił przetarg, dzięki któremu poznaliśmy szczegóły.

Wymieniona zostanie instalacja centralnego ogrzewania. Otwory okienne zostaną przemurowane, a dodatkowo wymienione zostaną wszystkie okna i drzwi w budynku. Oczywiście ściany zewnętrzne zostaną ocieplone, a następnie wykończone tynkiem cienkowarstwowym i pomalowane.

Wykonawca będzie musiał także wykonać odwodnienie, ocieplić stropodach od zewnątrz, a także wyremontować podesty i schody wejściowe. To tyle, jeśli chodzi o zakres prac.

Ogłoszenie wyników przetargu ma nastąpić 6 kwietnia. Następnie wykonawca będzie mieć obowiązek zakończyć prace do 16 listopada tego roku. Co ciekawe, w umowie będzie zapis, który zakazuje wyłączenia budynku z użytkowania na czas remontu.

To dobra wiadomość, bo nie sparaliżuje rozgrywek ligowych, gdy te wrócą po opanowaniu pandemii koronawirusa. W dodatku budynek klubowy zyska nowy wizerunek. To cieszy, bo przy ul. Frycza-Modrzewskiego grają nie tylko IV-ligowe Szombierki Bytom, ale także Polonia Bytom, która ma szanse na awans do II ligi. Nie można także zapomnieć o przyszłych oszczędnościach, które zapewni termomodernizacja.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt szombierki bytom trybuna

Sprintem przez boiska: Szombierki mają wicelidera!

Byt beata pacut praga

Beata Pacut ze srebrem w Pradze

Byt p18bbo6hm61mm31puc1nv1r3b1hk33

Wybitny judoka honorowym obywatelem

Byt kk bytom play off

Sportowy flesz: koszykarze w II rundzie...

Byt polonia lodowisko

Hokej: pięć zwycięstw z rzędu

Byt p19ulvm23u1nde14gn1enkio81cu69

II liga: Trzeciak podał się do dymisji. Wróci...

Baraż: Polonia o krok od II ligi