Burza nad Bytomiem. Połamane drzewa, awaria sieci trakcyjnej i problemy z komunikacją tramwajową oraz dostawami prądu

W sobotę nad Bytomiem przeszła krótka, ale intensywna burza, połączona z porywistym wiatrem. W efekcie w mieście doszło do utrudnień – uszkodzona sieć trakcyjna spowodowała problemy z komunikacją tramwajową, były przewrócone drzewa, a w kilku dzielnicach zabrakło prądu.

Fot. UM Bytom
Tramwaj linii 19

Prognozy pogody na sobotę zapowiadały przede wszystkim silny wiatr (w porywach do 75 km/h), a także lokalnie burze. I tak było w Bytomiu. Burza, która przeszła nad miastem nie była długa, ale bardzo intensywna i spowodowała sporo szkód.

Burza i porywisty wiatr sprawiły, że na sieć trakcji tramwajowej w Dąbrowie Miejskiej spadło drzewo. W efekcie na odcinku od Stroszka do Dąbrowy Miejskiej nie kursowały tramwaje linii nr 19 i 49. Jak informuje bytomski magistrat, drzewo uszkodziło również trakcję tramwajową przy ul. Frycza Modrzewskiego w Szombierkach, co wstrzymało ruch tramwajowy z Szombierek w stronę Rudy Śląskiej Chebzia.

W części Śródmieścia, a także w dzielnicach Stroszek – Dąbrowa Miejska, Miechowicach i Suchej Górze nie było prądu. Awarię usuwało pogotowie energetyczne Tauron Dystrybucja SA. Prąd przywrócono po godzinie 15, około 17 przywrócono kursowanie tramwajów na odcinku Szombierki – Ruda Śląska Chebzie, a później także na odcinku Stroszek – Dąbrowa Miejska.

Sala gimnastyczna po remoncie sp 3 bytom 6

Może Cię zainteresować:

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 3 w Bytomiu po remoncie. Inwestycja kosztowała 1,8 mln zł

Autor: Redakcja Bytomski

22/03/2024

Mdk 2 bytom karb nowe oswietlenie 6

Może Cię zainteresować:

Młodzieżowy Dom Kultury w Karbiu w nowym świetle. Nad wejściem zawieszono kolorowy neon

Autor: Redakcja Bytomski

21/03/2024

Hokeistki polonii bytom zdobyly mistrzostwo polski 2

Może Cię zainteresować:

Hokeistki Polonii Bytom zdobyły mistrzostwo Polski. Pokonały ,,Kojotki" 3:1. Medale wręczał legendarny Tadeusz Nikodemowicz

Autor: Redakcja Bytomski

17/03/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon