Byli policjanci z bytomskiej drogówki skazani za korupcję

Trzech byłych funkcjonariuszy drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zostało skazanych za korupcję. Usłyszeli wyroki od roku do roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

FB: Polska Policja
Drogówka

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", w Sądzie Rejonowym w Bytomiu zakończył się proces trzech byłych funkcjonariuszy drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, którzy zostali oskarżeni o korupcję.

Mężczyźni podczas służby odstępowali od wręczania mandatów, w zamian za łapówki. Śledczych o tym procederze powiadomił kierowca, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę, więc powinien otrzymać wysoki mandat i stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Dzięki łapówce uniknął kłopotów.

W innym przypadku kierujący pod wpływem alkoholu mężczyzna uciekł przed konsekwencjami, ponieważ zadzwonił po żonę i wraz z nią przywiózł na miejsce łapówkę.

- Martin K. został skazany na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności, Patryk S. na rok i pięć miesięcy pozbawienia wolności, a Robert W. na rok pozbawienia wolności - poinformowała "GW" sędzia Joanna Pląder.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Poza radiowozami z Bytomia, sporo będzie nieoznakowanych z grupy "Speed"

"Bezpieczna autostrada" - jutro policyjna akcja na A4

Policjant zamyka kraty

Skradł biżuterię za dziesiątki tysięcy złotych

Bytomski2 1931140544

Handlarze narkotyków zatrzymani

Bytomski2 1119401590

W weekend dwa pożary nocne

Bytomski2 1405072766

Spłonął dach kamienicy

Bytomski2 1049092512

Straszny wypadek – kierowca zmarł

Bytomski2 stroszek

STROSZEK: Potrącenie 9-letniej dziewczynki