Byli policjanci z bytomskiej drogówki skazani za korupcję

Trzech byłych funkcjonariuszy drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zostało skazanych za korupcję. Usłyszeli wyroki od roku do roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.

FB: Polska Policja
Drogówka

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", w Sądzie Rejonowym w Bytomiu zakończył się proces trzech byłych funkcjonariuszy drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu, którzy zostali oskarżeni o korupcję.

Mężczyźni podczas służby odstępowali od wręczania mandatów, w zamian za łapówki. Śledczych o tym procederze powiadomił kierowca, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad stu kilometrów na godzinę, więc powinien otrzymać wysoki mandat i stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Dzięki łapówce uniknął kłopotów.

W innym przypadku kierujący pod wpływem alkoholu mężczyzna uciekł przed konsekwencjami, ponieważ zadzwonił po żonę i wraz z nią przywiózł na miejsce łapówkę.

- Martin K. został skazany na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności, Patryk S. na rok i pięć miesięcy pozbawienia wolności, a Robert W. na rok pozbawienia wolności - poinformowała "GW" sędzia Joanna Pląder.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zatrzymanie Kacpra Ś.

Kacper Ś. najbliższe lata spędzi w zakładzie poprawczym

Lewy tytoń znaleziony w garażu

100 kg tytoniu w bytomskim garażu

Historie alkoholowe: Libacja zakończona bójką...

Bytomski2 641121747

Naćpali się a potem rzucali zniczami

Bytomski2 2005627919

Wypadek przy ul. Żołnierskiej

Bytomski2 kolej

Zatrzymany na gorącym uczynku jak kradł tory...

Niedoszły samobójca pojechał do Lublińca