Było klepisko - jest asfalt. Mieszkańcy Łagiewnik i Rozbarku wreszcie się doczekali

Mieszkańcy dwóch ulic w Łagiewnikach i Rozbarku mogą się cieszyć z nowej, równej nawierzchni. Na dawnych drogach gruntowych nareszcie pojawił się asfalt.

Hubert Klimek / UM Bytom
Żółkiewskiego i Miodowa w Bytomiu

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zakończył prace na ulicy Żółkiewskiego w Łagiewnikach. Dotąd dojazd do tamtejszych posesji stanowiła szutrowa droga, w której łatwo tworzyły się nierówności, szczególnie po większych opadach lub zimowych mrozach. Drogowcy wyrównali jezdnię tłuczniem kamiennym, a następnie położyli nową nawierzchnię bitumiczną. Przy okazji wykonano odprowadzenie wody do rowów z przydrożnych koryt ściekowych, dzięki czemu nieruchomościo położone po południowej stronie ulicy nie powinny być już zalewane.

Asfalt pojawił się również na ulicy Miodowej w Rozbarku, gdzie do tej pory istniała droga wysypana kruszywem. Podobnie, jak w Łagiewnikach, jezdnia została wyrównana tłuczniem kamiennym. Wzdłuż niej osadzono nowe krawężniki betonowe i wykonano nawierzchnię bitumiczną.

W ostatnim czasie MZDiM przeprowadził także remonty bieżące na ul. Cegielnianej, Tramwajarzy i Stawowej. Obecnie na zlecenie jednostki prowadzone są remonty ulic Piłsudskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Piekarskiej oraz Armii Krajowej na odcinku od Astrów do Adamka. Wartość tych prac to ok. 1,7 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon