Bytom: 12-letni Kacper zmarł na placu zabaw. Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

Był 22 kwietnia, gdy na placu zabaw w samym centrum Bytomia zasłabł 12-letni Kacper. Niestety pomimo reanimacji życia chłopca nie udało się uratować. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka. Teraz poznaliśmy wyniki sekcji zwłok 12-latka.

Czytelnik
Plac Słowiański

Prokuratura rejonowa w Bytomiu przedstawiła pełne wyniki sekcji zwłok 12-letniego Kacpra, który zmarł na terenie placu zabaw przy Placu Słowiańskim w Bytomiu. Chłopiec podczas zabawy nagle gorzej się poczuł. W pewnym momencie runął na ziemię. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, ale chłopca nie udało się uratować. Chłopiec zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Już pierwsze ustalenia mówiły o tym, że 12-latek nie miał żadnego urazu zewnętrznego. Chłopiec nagle opadł z sił i zaczął sinieć. Założono więc, że zgon miał podłoże chorobowe. Jak wynika z pełnej sekcji zwłok Kacpra, te przypuszczenia się potwierdziły.

- Sekcja zwłok wykazała, że serce chłopca było uszkodzone. Rozważamy zlecenie dalszych specjalistycznych badań, które mogłyby precyzyjnie określić, w jaki sposób ta wada doprowadziła do wadliwego funkcjonowania serca i zgonu. Decyzja w sprawie zlecenia tych badań jeszcze nie zapadła. Sekcja nie wykazała żadnych obrażeń czy urazów - przekazał Marek Furdzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Pilne karetki

Może Cię zainteresować:

Śmierć na placu zabaw. Nie udało się odratować chłopca

Autor: Daniel Lekszycki

22/04/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Pilne karetki

Śmierć na placu zabaw. Nie udało się odratować chłopca

Bytom policja zatrzymanie 2022

Bytom. Próbowali uciec przed sądem, ale coś poszło nie tak

Nieczynna stacja tesco

Włamali się do nieczynnej stacji i narobili szkód

LPR

Mężczyznę w pracy przygniótł betonowy element

Strajk katowice word

Tajemnicza śmierć przed egzaminem na prawo jazdy w Bytomiu

Ciemno

Wielka awaria prądu w Bytomiu