Bytom: 12-letni Kacper zmarł na placu zabaw. Prokuratura ujawniła wyniki sekcji zwłok

Był 22 kwietnia, gdy na placu zabaw w samym centrum Bytomia zasłabł 12-letni Kacper. Niestety pomimo reanimacji życia chłopca nie udało się uratować. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci dziecka. Teraz poznaliśmy wyniki sekcji zwłok 12-latka.

Czytelnik
Plac Słowiański

Prokuratura rejonowa w Bytomiu przedstawiła pełne wyniki sekcji zwłok 12-letniego Kacpra, który zmarł na terenie placu zabaw przy Placu Słowiańskim w Bytomiu. Chłopiec podczas zabawy nagle gorzej się poczuł. W pewnym momencie runął na ziemię. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, ale chłopca nie udało się uratować. Chłopiec zmarł.

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie. Już pierwsze ustalenia mówiły o tym, że 12-latek nie miał żadnego urazu zewnętrznego. Chłopiec nagle opadł z sił i zaczął sinieć. Założono więc, że zgon miał podłoże chorobowe. Jak wynika z pełnej sekcji zwłok Kacpra, te przypuszczenia się potwierdziły.

- Sekcja zwłok wykazała, że serce chłopca było uszkodzone. Rozważamy zlecenie dalszych specjalistycznych badań, które mogłyby precyzyjnie określić, w jaki sposób ta wada doprowadziła do wadliwego funkcjonowania serca i zgonu. Decyzja w sprawie zlecenia tych badań jeszcze nie zapadła. Sekcja nie wykazała żadnych obrażeń czy urazów - przekazał Marek Furdzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Pilne karetki

Może Cię zainteresować:

Śmierć na placu zabaw. Nie udało się odratować chłopca

Autor: Daniel Lekszycki

22/04/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pilne karetki

Śmierć na placu zabaw. Nie udało się odratować chłopca

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt policjalogo

15-latek zamordował 16-letniego bytomianina

Byt maseczka

Koronawirus nie odpuszcza. Wzmożone kontrole w...

Byt wypadekuwaga

Na Łużyckiej doszło do kolizji roweru z...

Byt patrolpolicji

Za złamanie obostrzeń na bytomian nałożono 150...

Byt trakcja1

Wpadł podczas kradzieży trakcji tramwajowej