Bytom: 70 lat Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Uroczysty koncert w Beceku. ,,Kuźnia talentów, miejsce pasji"

W czwartek, 25 kwietnia, w Beceku odbył się uroczysty koncert z okazji jubileuszu 70-lecia Młodzieżowego Domu Kultury nr 1. Na scenie zaprezentowały się uczestniczki i uczestnicy pracowni artystycznych w widowisku pt. Wspomnień czar.

70 lat Młodzieżowego Domu Kultury nr 1

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12 na stałe wpisał się w kulturalną panoramę Bytomia. Od 1953 roku w uczniowie i młodzież rozwijają tu zainteresowania artystyczne, kulturalne, naukowe oraz aktywnie spędzają wolny czas.

- Budynek ten od prawie 70 lat służy kolejnym pokoleniom dzieci i młodzieży i mało jest osób, które nie uczęszczały do nas na zajęcia. Słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy dekady temu jeszcze jako dzieci przychodzili do MDK, teraz przyprowadzają tu swoje wnuki – mówi Ireneusz Herisz, dyrektor MDK nr 1.

,,Kuźnia talentów, miejsce pasji"

Oferta zajęć Młodzieżowego Domu Kultury jest bardzo szeroka. Funkcjonuje tu ponad 110 kół zainteresowań prowadzonych przez kilkudziesięciu nauczycieli.

Dzieci mogą korzystać z różnego rodzaju zajęć: począwszy od muzyki i gry na instrumentach (m.in. perkusja, wibrafony, orkiestra, big band, instrumenty dęte, smyczkowe), przez wokal i naukę śpiewu (w zespołach i indywidualnie), po całą gamę zajęć z plastyki, częściowo ukierunkowanych na specyficzne działania z witrażu czy batiku.

Jest także nauka dykcji i sport, choć nietypowy: żeglarstwo, brydż sportowy, szachy, sport halowy i wiele rodzajów tańca. - Kuźnia talentów, miejsce, gdzie rodzą się pasje i szlifują talenty - dodają przedstawiciele MDK.

Bytom EC Szombierki T Staniek 0001

Może Cię zainteresować:

Każdy (kto ma kasę) będzie mógł kupić sobie od Arche kawałek Elektrociepłowni Szombierki. Zobaczcie, jak teraz wygląda bytomska "katedra industrialu"

Autor: Katarzyna Pachelska

26/04/2024

Bytom rozbark teatr tanca

Może Cię zainteresować:

"Posmakujmy Europy w Bytomiu". Piknik 28 kwietnia z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej

Autor: Redakcja

24/04/2024

Swieto bytomia na podgornej

Może Cię zainteresować:

Nie będzie Dni Bytomia... na Rynku. Koncerty odbędą się w innym miejscu

Autor: Daniel Lekszycki

19/04/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon