Bytom może dostać ponad 100 mln euro na rewitalizację podaje PAP

Marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła poinformował dzisiaj że kwotę około 105 mln euro Bytom będzie mógł spożytkować jako tzw. Obszar Strategicznej Interwencji (OSI), wymagający specjalnych działań państwa.

Bytomski2 euro bytom

Pula ta będzie dostępna w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego, środkami będzie dysponował samorząd woj. śląskiego.

euro-bytom- Po ciężkich negocjacjach, czasem sporach uznano, że miasto Bytom zasługuje na specjalny program w ramach OSI. Do dyspozycji postawiono 100 mln euro na rewitalizację Bytomia. To nie znaczy, że Bytom te pieniądze dostanie. To pula, o którą można się starać, pod warunkiem, że wszyscy tym zainteresowani, nie tylko samorząd Bytomia, przedstawią dobre projekty - powiedział PAP Mirosław Sekuła.

Bardzo się cieszę, że Pani Minister Bieńkowska, zgodnie z ustaleniami, przeznaczyła odrębną pulę środków dla Bytomia. Obecnie w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego pracujemy nad konkretnymi projektami – skomentował prezydent Bytomia Damian Bartyla, deklarację marszałka Mirosława Sekuły, że Bytom z nowego budżetu unijnego może dostać 105 milionów euro na rewitalizację miasta.

Kwota około 105 mln euro dla Bytomia znalazła się w aktualnie opiniowanej przez samorząd regionu wersji tzw. Umowie Partnerstwa, o której pisaliśmy wcześniej, czytaj...

Jak podaje PAP Bytom będzie musiał przygotować spójny program rewitalizacji. Powinny się w nim znaleźć pomysły na poprawę sytuacji w mieście i konkretne projekty obejmujące infrastrukturę.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie określiło jeszcze szczegółowych wymogów dla OSI, stąd nie wiadomo jeszcze dokładnie, jakie kryteria Bytom będzie musiał spełnić, przygotowując swoje projekty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt protest1

Protest o wolne media w Bytomiu. Demonstracja w...

Byt mariusz wolosz prezydent bytoma otrzymal votum zaufania

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz otrzymał wotum...

Byt spotkanie z woloszem

Q&A z prezydentem Bytomia. Pierwsze spotkanie...

Byt gotowka

Ponad 20 milionów wpłynęło do bytomskiej kasy

Bytomski4 wniosekref

Nie będzie dzierżawy BPK oraz referendum....

Ostatnia sesja radnych – Co przegłosowali?

Bytomski2 1372147493

W poniedziałek głosowanie w sprawie ulgi dla...