Bytom nie miał żadnego rolkowiska. Teraz ma już DWA!

Budowa rolkowiska obok lodowiska im. Braci Nikodemowiczów dobiegła końca. To już drugie miejsce w Bytomiu - po torze na terenie dawnej KWK Rozbark - w którym można pojeździć na rolkach, a jeszcze niedawno najbliższe rolkowisko było... w Rudzie Śląskiej.

Grzegorz Goik - UM Bytom / Daniel Lekszycki - Bytomski.pl
Rolkowiska w bytomiu

Bytomianie uwielbiają jeździć na rolkach. Niestety dotąd w naszym mieście brakowało miejsc, w których dałoby się bezpiecznie pojeździć, dlatego wiele ludzi udawało się do Parku Śląskiego w Chorzowie lub na Burloch Arena w Rudzie Śląskiej. Na szczęście w zeszłym roku oddano do użytku Centrum Sportów Siłowych i Wspinaczkowych na terenie dawnej kopalni Rozbark, przy którym utworzono ogólnodostępny tor o nawierzchni betonowej, gdzie każdy może w odpowiednich warunkach pojeździć na rolkach.

W międzyczasie tuż obok nowego lodowiska przy ulicy Pułaskiego budowano rolkowisko z prawdziwego zdarzenia. Pomysł jego utworzenia zaproponowali mieszkańcy w Budżecie Obywatelskim, jednak pomysł nie spełnił wymogów formalnych. Władze miasta uznały jednak, że warto go zrealizować jako miejską inwestycję i już za moment miłośnicy łyżworolek będą mogli korzystać z zupełnie nowego obiektu.

Rolkowisko zostanie otwarte we wtorek, 12 kwietnia o godzinie 15:00. Z tej okazji miasto Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji. Wystąpią m.in. młodzi muzycy z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, mażoretki, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Odbędą się również pokazy piłki nożnej, koszykówki, gimnastyki artystycznej, minihokeja na rolkach, gry w szachy, street workoutu i freestylu.

Słowo "rolkowisko" jednak nie oddaje w pełni funkcji tego miejsca, bowiem oprócz toru do jazdy na rolkach powstała tam tartanowa bieżnia, wielofunkcyjne boisko, strefa street workoutu (kalisteniki) i freestyle'u, stoły do ping-ponga i szachów, a także budynek sanitarno-gospodarczy z sanitariatami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych oraz wyposażony w przewijak dla niemowląt. Cały kompleks jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany.

Budowa rolkowiska kosztowała 3 miliony złotych. Inwestycja została sfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon