Bytom o krok od tytułu najmilszego miasta w Polsce

Już w najbliższą niedzielę wielki finał akcji „Milka. Moje miasto się przytula”. Mieszkańcy Bytomia oraz jego miłośnicy mają niespełna tydzień, by udowodnić, że to właśnie im należy się pierwszy w historii naszego kraju tytuł najmilszego miasta w Polsce.

Bytomski2 krowa33

Czy im się uda? Dowiemy się o tym już 30 czerwca, kiedy to podczas imprez finałowych Bytom wraz z Ostrowem Wielkopolskim i Rawą Mazowiecką zmierzą się m.in. w jednej z ostatnich konkurencji akcji.

Rodzinne imprezy plenerowe połączone z koncertami polskich gwiazd odbędą się równolegle w trzech miastach-finalistach. „W dniu wielkiego finału nie tylko wybierzemy najmilsze miasto w Polsce, ale także podziękujemy mieszkańcom i miłośnikom Bytomia, Rawy i Ostrowa za ich ogromne zaangażowanie w akcję i mnóstwo pozytywnych emocji, jakimi obdarowali siebie nawzajem” – powiedziała Beata Kucejko, Brand Manager marki Milka, organizatora akcji. – „Miliony przytuleń, tysiące ludzi okazujących sobie ciepłe uczucia, setki miłych gestów i radosnych uśmiechów to dotychczasowy bilans akcji, którą chcemy inspirować Polaków do bycia przyjaznym, pomocnym i życzliwym na co dzień” – dodała.

Bytom w akcji „Milka. Moje miasto się przytula”

Bytom od pierwszych dni akcji znajdował się w ścisłej czołówce miast zaangażowanych w wysyłanie wirtualnych przytuleń przez www.fioletowastrona.pl. Jego mieszkańcy i miłośnicy organizowali własne wydarzenia wspierające miasto w drodze na szczyt rankingu. Już w pierwszych dniach akcji postanowili, że pokażą całej Polsce swoje zaangażowanie i tłumnie przytulali się na rynku miasta. W międzyczasie, aby znaleźć się w finałowej trójce akcji, postanowili promować swoje miasto i zachęcać do jego wsparcia na profilach na Facebooku oraz podczas miejskich wydarzeń. Wykorzystywali każdą możliwą okazję, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o akcji, wspierało ją i angażowało się w głosowanie. Przełożyło się to na świetny wynik na koniec pierwszej fazy głosowania – 1,1 mln wysłanych wirtualnych przytuleń z Bytomia i 3. miejsce spośród kilkuset polskich miast, biorących udział w zabawie.

Potem było tylko lepiej!

W trakcie akcji-prowokacji bytomianie udowodnili, że świetnie potrafią odnaleźć się w nietypowych sytuacjach, przyjść innym z pomocą, wesprzeć, być miłym i otwartym dla drugiego człowieka. Udowodnili to, kiedy niespodziewanie trzeba było zastąpić w obowiązkach pracownika Biura Promocji Miasta lub śpiewając urodzinowe „Sto lat” dla obcej osoby spotkanej na przystanku tramwajowym. Oko ukrytej kamery pokazało, jak doskonale dali sobie radę z takimi zadaniami. Relację z tych niecodziennych sytuacji można zobaczyć na www.fioletowastrona.pl

Czy mieszkańcom Bytomia udało się przekonać Polaków, że to właśnie ich miasto jest najmilszym miastem w Polsce? O tym dowiemy się już w najbliższą niedzielę podczas koncertu finałowego. Głosowanie trwa do niedzieli (30 czerwca) do 18:30. By dostarczyć uczestnikom akcji jak najwięcej emocji do ostatnich chwil przed ogłoszeniem zwycięzcy, w sobotę (29 czerwca) o godzinie 14:00 internetowy licznik akcji, wskazujący liczbę głosów zostanie ukryty. Głosowanie będzie dalej możliwe, lecz uczestnicy nie będą widzieli aktualnych wyników aż do momentu ogłoszenia zwycięzcy.

Koncert finałowy

Wielki finał akcji w Bytomiu rozpocznie się o godz. 14:00 na rynku miasta. Na wszystkich –najmłodszych i tych trochę starszych – czekać będzie szereg atrakcji. Osoby, które pojawią się w najbliższą niedzielę na imprezie będą mogły m.in. wziąć udział w warsztatach tanecznych z uczestnikami programu telewizyjnego „You Can Dance”: Rafałem „TITO” Krylą, Kingą Muchą i Pauliną Przestrzelską. Będzie można zaszaleć w strefie „Silent Disco”, przytulić się w „Fotobudce”, spędzić chwile w „Krainie podskoków”, a po wszystkim odpocząć w „Fioletowej strefie relaksu”.

Wszystkich, którym zależy, aby Bytom zdobył tytuł najmilszego miasta w Polsce, nie może zabraknąć na rynku o godzinie 18:30. Wówczas zostanie rozegrana ostatnia punktowana konkurencja akcji „Milka. Moje miasto się przytula”. O tym, jak będzie ona wyglądać i jakie będą zasady jej punktacji, uczestnicy dowiedzą się w trakcie trwania imprezy. Bądźcie tam koniecznie!

Tuż przed godziną 19:00 nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników akcji „Milka. Moje miasto się przytula” – setki tysięcy zgromadzonych na imprezach plenerowych w 3 miastach oraz przed telewizorami i radioodbiornikami poznają najmilsze miasto w Polsce. Godzinę później w Bytomiu rozpocznie się koncert Maryli Rodowicz wraz z zespołem, która na rynku miasta zaśpiewa swoje największe przeboje.

Wydarzenia wielkiego finału przez cały dzień będą relacjonowane przez partnerów mediowych akcji – radio RMF RM oraz TVN – w specjalnych wejściach antenowych. Tych, którym nie uda się dotrzeć na imprezę finałową, będziemy na bieżąco informować co się dzieje na stronie www akcji oraz na profilu Milki na Facebooku.

Nagroda główna dla Najmilszego miasta w Polsce

Nagrodą dla zwycięskiego, najmilszego miasta w Polsce, będzie promocja w mediach ogólnopolskich o wartości pół miliona złotych, która swoim zasięgiem obejmie prasę, radio, telewizję, Internet i zagwarantuje dotarcie do milionów Polaków.

W ramach działań promocyjnych powstanie spot reklamowy o najmilszym mieście w Polsce, w którym pokażemy jego mieszkańców i najmilsze powody, dla których warto odwiedzić nagrodzone miasto.

Kampania rozpocznie się 1 lipca br. i obejmie takie media jak: TVN, TVN Player, RMF FM, RMF Maxxx Gazeta Wyborcza, Forbes, Viva!, www.gazeta.pl, www.onet.pl oraz prasę lokalną wygranego miasta. Materiały pojawią się także na stronie akcji www.fioletowastrona.pl, oficjalnym profilu Milki na Facebooku oraz YouTube.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon