Bytom odlicza dni do mistrzostw świata U-20 Dywizji IB z udziałem reprezentacji Polski

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli zmagania ligowe w tym roku, ale lodowisko im. Braci Nikodemowiczów i tak będzie tętnić życiem. Lada moment w naszym mieście rozpoczną się mistrzostwa świata U-20 Dywizji IB z udziałem reprezentacji Polski.

Fot. Facebook/BS Polonia Bytom Hokej
Lodowisko bytom hokej

Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu regularnie jest miejscem dużych imprez hokejowych. 2022 rok zakończy się w mistrzowskim stylu. Od 11 do 17 grudnia w naszym mieście będą się odbywać mistrzostwa świata w kategorii U-20.

Reprezentacja Polski występuje w Dywizji IB. Rywalami Biało-Czerwonych będą Korea Południowa, Japonia, Estonia, Włochy oraz Ukraina. Podopieczni Artura Ślusarczyka rozpoczną zmagania od starcia z Estończykami.

- W mistrzostwach zagrają drużyny o zbliżonym poziomie sportowym i w każdym meczu powalczymy o zwycięstwo. Przygotowując się do kluczowej dla nas imprezy, w listopadzie w turnieju juniorskim w litewskim Kownie zajęliśmy drugie miejsce - mówi trener kadry.

Bilety na pojedyncze mecze reprezentacji Polski kosztują 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Można także kupić karnet na wszystkie spotkania, a ceny to 40 i 20 złotych.

W drużynie narodowej nie brakuje hokeistów, którzy na co dzień są zawodnikami Polonii Bytom. Powołanie na mistrzostwa świata otrzymali: Tomasz Grobelkiewicz, Szymon Gurzyński, Arkadiusz Karasiński, Mikołaj Kociszewski, Kacper Łukawski, Jan Stępień, Dawid Wawrzkiewicz, Jakub Wilk oraz Paweł Wybiral. Na liście rezerwowych znalazł się Jakub Mularczyk.

Terminarz meczów Polaków.

  • 11.12, 16:30, Polska - Estonia
  • 12.12, 16:30, Ukraina - Polska
  • 14.12, 16:30, Japonia - Polska
  • 16.12, 16:30, Włochy - Polska
  • 17.12, 16:30, Polska - Korea Południowa
Alphonso willis polonia kosz

Może Cię zainteresować:

Amerykańskie posiłki dotarły do Polonii Bytom. Witamy Alphonso Willisa

Autor: Robert Czykiel

02/12/2022

Dni Bytomia 2022

Może Cię zainteresować:

Daj to głośniej, Pokahontaz, a może C-BOOL? Kto powinien zagrać na Dniach Bytomia?

Autor: Daniel Lekszycki

01/12/2022

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon