Bytom. Pijani rodzice "opiekowali się" trójką dzieci. Maluchy były głodne i zaniedbane

Nie wolno być obojętnym na krzywdę dzieci. Sąsiad rodziny z trójką dzieci, słysząc awanturę i płacz dzieci, zadzwonił na policję. Funkcjonariusze odkryli, że kilkulatkami zajmowali się pijani rodzice, a mieszkanie nie nadawało się do godnego życia.

Dziecko (zdjęcie ilustracyjne)

Dyżurny bytomskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatowej słychać awanturę i płacz dzieci. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali w mieszkaniu trójkę maluchów w wieku 5, 6 i 7 lat, a także babcię i pijanych rodziców.

26-letnia kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w swoim organizmie, a o rok starszy mężczyzna mężczyzna prawie 1,5 promila. Mundurowym od razu rzucił się w oczy panujący w mieszkaniu bałagan i fakt, że dzieci są brudne i zaniedbane.

Powiadomiono o tym pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który po przybyciu do lokalu nie miał żadnych wątpliwości, że warunki w nim panujące nie nadają się do zamieszkania. W mieszkaniu nie było energii elektrycznej oraz bieżącej wody. Rodzicom nie przeszkadzało, że dzieci są głodne.

Maluchy pod opieką pracownika socjalnego zostały przewiezione do szpitala, a po konsultacjach z lekarzem trafiły do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych rodziców i wszczęli procedurę Niebieskiej Karty. Prokurator Rejonowy w Bytomiu zastosował wobec nich dozór policyjny. Teraz sąd zdecyduje o ich losie, a grozi im do 5 lat więzienia.

Warto zaznaczyć, że w Bytomiu w od lat prowadzony jest program pod nazwą „Prawo Ochronnym Parasolem Dziecka”. W ramach porozumienia z miastem, policjanci pełnią służby z pracownikami socjalnymi, którzy dodatkowo mają wyznaczone dyżury domowe. Dzięki tej współpracy, w tak trudnych sytuacjach, jak opisana powyżej, funkcjonariusze mogą liczyć na fachowe wsparcie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pieniądze (zdjęcie ilustracyjne)

Wręczył policjantom łapówkę. Ci nie połakomili się

pożar ogródków Cegielniana

Pożar na terenie ogródków działkowych przy ul. Cegielnianej

Nielegalne papierosy Bytom

Handlował nielegalnymi papierosami "na cały etat"

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Kościół pod wezwaniem św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia zgwałcił dziecko? Został aresztowany

Bytomski4 kolnar

Kolejne zatrzymania za narkotyki

Bytomski4 488659711

Policyjne podsumowanie akcji ZNICZ