Rajd ,,na podwójnym gazie" po ulicy Wrocławskiej w Bytomiu. Kierowca miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu

Jechał ,,na podwójnym gazie", mając niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, zatrzymany nie miał prawa wsiadać za kółko nawet gdyby był trzeźwy.

Jazda na podwojnym gazie

We wtorek 28 maja 2024 r. policjanci z bytomskiej drogówki zatrzymali 35-latka, który przekroczył prędkość przy ulicy Wrocławskiej. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że w chwili prowadzenia samochodu kierowca miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

Ponadto nie zastosował się on do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania, posiadając czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

- Pomimo nieustannych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez bytomskich policjantów, nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na drogach. Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie dla siebie i innych - informuje sierż. sztab. Paulina Gnietko, p.o. oficera prasowego KMP Bytom.

O dalszych losach mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Policjanci przypominają, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia. Dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zrujnowana kamienica na tyłach Prokuratury Rejonowej w Bytomiu

Może Cię zainteresować:

Katastrofa budowlana pod nosem prokuratury. Właściciel nic sobie z tego nie robi

Autor: Daniel Lekszycki

24/05/2024

Pozar autobusow bytom karb 13 maja 2024

Może Cię zainteresować:

Pożar w Bytomiu. Spłonęło dziesięć autobusów, straty na kilkanaście milionów złotych. Czy za pożarem zajezdni w Karbiu stoją rosyjskie służby?

Autor: Redakcja Bytomski

21/05/2024

Kolizja hakuby

Może Cię zainteresować:

O włos od tragedii. Skończyło się na zniszczonym płocie

Autor: Daniel Lekszycki

17/05/2024

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon