Bytom. Pijany prowadził "beemkę". Policjanci złapali nietrzeźwego kierowcę. Grozi mu nawet 5 lat więzienia

Ten kierowca nie przejął się zbytnio zwiększeniem kar za wykroczenia drogowe od początku roku. Prowadził bmw w Bytomiu pijany. A i tak nie było to jedyne, co miał za uszami.

Śląska Policja
Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Ponad promil alkoholu w organizmie miał kierowca osobówki zatrzymany ostatnio przez policjantów na jednej z dróg w Bytomiu.

Pijany kierowca zatrzymany w Bytomiu

Wczoraj, czyli we wtorek 15 lutego 2022 r. tuż przed godziną 18:00 policjanci ruchu drogowego z Bytomia zatrzymali na ulicy Siemianowickiej mężczyznę, który kierował samochodem marki BMW. Po dokładniejszym sprawdzeniu kierowcy okazało się, że ma na koncie kilka przewinień.

Badanie alkomatem wykazało u 61-letniego mieszkańca Piekar Śląskich ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto amator "jazdy na podwójnym gazie" nie miał uprawnień do kierowania, ponieważ miał orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Piekarach Śląskich. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Nowe, wyższe mandaty za jazdę po pijaku

Przypominamy, że od 1 stycznia 2022 r. obowiązuje nowy, znacznie bardziej surowy, taryfikator mandatów. Za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających można otrzymać mandat w wysokości 2500 złotych.

W 2021 roku Śląska Policja odnotowała 2196 wypadków, w których zginęło 145 osób, a 2572 zostały ranne. To o 198 wypadków mniej niż w 2020 roku i aż 775 mniej niż w roku 2019. Jednak ciągle bardzo dużo osób prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. W 2021 roku aż 7563 osoby wsiadły za kierownicę po pijanemu - to prawie 2 tysiące więcej zatrzymanych niż w roku 2020.

Czytaj też:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon