Bytom. Plejada gwiazd zagra w charytatywnym meczu hokejowym, m.in. Czerkawski, Maleńczuk, Kałamaga

W sobotę, 25 września 2021 r. na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Macieja Maleńczuka i Mariusza Kałamagę. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację poszkodowanego w wypadku bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrają m.in.

  • jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski,
  • wokalista Maciej Maleńczuk,
  • aktor Bogdan Kalus,
  • kabareciarze Mariusz Kałamaga, Bartosz Demczuk, Adam Grzanka, Andrzej Tomanek,
  • dziennikarze Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek,
  • generał Roman Polko,
  • prezydent Bytomia Mariusz Wołosz
– W Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich realizujemy kilka celów: wspieramy akcje charytatywne, popularyzujemy hokej i robimy show. Zaczęliśmy się już nawet uczyć jazdy figurowej na lodzie – mówi z uśmiechem aktor kabaretowy Adam Grzanka.

Drużyna istnieje od 2003 roku i występowała już m.in. w Warszawie, Katowicach, Toruniu, a po raz pierwszy zagra w Bytomiu.

Artyści zmierzą się z zespołem TVN24

– Powoli przygotowujemy się do meczu. Ze względu na okres urlopowy wiele osób jednak jeszcze nie przystąpiło do treningów, ale cały czas wszystkich motywujemy, więc będziemy gotowi, aby znowu pokazać klasę – przyznaje Jakub Wesołowski z drużyny TVN24. Ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną drużyny TVN24.

Bytomskie lodowisko areną sportowych zmagań

– W czerwcu otworzyliśmy lodowisko w Bytomiu i to idealnie miejsce do organizacji takiego wydarzenia. To wspaniała zabawa dla reprezentantów obu drużyn oraz dla publiczności, która pewnie stawi się w komplecie. Dochód z meczu zostanie przeznaczony na rehabilitację dżudoki Łukasza Wysockiego, który uległ wypadkowi – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który także wyjdzie na taflę. – Jak ustalił organizator zagram w drużynie artystów. Mam nadzieję, że nie będę odstawał i pomogę w zwycięstwie – dodaje prezydent, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom.

Pomoc dla młodego dżudoki

Mecz rozpocznie się w sobotę, 25 września o godz. 17. Cegiełka kosztuje 20 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Łukasza Wysockiego, dżudoki Czarnych Bytom. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

– Solidarność w armii, wśród artystów, czy w sporcie z pewnością obowiązuje. Stąd też z chęcią chcemy pomóc naszemu towarzyszowi broni, przyjacielowi Łukaszowi, bo być może kiedyś sami takiej pomocy będziemy potrzebować – mówi generał Roman Polko, zawodnik Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, a partnerem Fundacja Petralana. Sponsorami są MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon