Bytom. Plejada gwiazd zagra w charytatywnym meczu hokejowym, m.in. Czerkawski, Maleńczuk, Kałamaga

Lodowisko Braci Nikocemowiczów, Bytom

W sobotę, 25 września 2021 r. na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Macieja Maleńczuka i Mariusza Kałamagę. Dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację poszkodowanego w wypadku bytomskiego dżudoki Łukasza Wysockiego.

Podczas charytatywnego meczu w Bytomiu zagrają m.in. 

  • jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów w historii Mariusz Czerkawski, 
  • wokalista Maciej Maleńczuk, 
  • aktor Bogdan Kalus, 
  • kabareciarze Mariusz Kałamaga, Bartosz Demczuk, Adam Grzanka, Andrzej Tomanek, 
  • dziennikarze Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek, 
  • generał Roman Polko,
  • prezydent  Bytomia Mariusz Wołosz
– W Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich realizujemy kilka celów: wspieramy akcje charytatywne, popularyzujemy hokej i robimy show. Zaczęliśmy się już nawet uczyć jazdy figurowej na lodzie – mówi z uśmiechem aktor kabaretowy Adam Grzanka.

Drużyna istnieje od 2003 roku i występowała już m.in. w Warszawie, Katowicach, Toruniu, a po raz pierwszy zagra w Bytomiu.

Artyści zmierzą się z zespołem TVN24

– Powoli przygotowujemy się do meczu. Ze względu na okres urlopowy wiele osób jednak jeszcze nie przystąpiło do treningów, ale cały czas wszystkich motywujemy, więc będziemy gotowi, aby znowu pokazać klasę – przyznaje Jakub Wesołowski z drużyny TVN24. Ostatnie spotkanie zakończyło się wygraną drużyny TVN24.

Bytomskie lodowisko areną sportowych zmagań

– W czerwcu otworzyliśmy lodowisko w Bytomiu i to idealnie miejsce do organizacji takiego wydarzenia. To wspaniała zabawa dla reprezentantów obu drużyn oraz dla publiczności, która pewnie stawi się w komplecie. Dochód z meczu zostanie przeznaczony na rehabilitację dżudoki Łukasza Wysockiego, który uległ wypadkowi – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który także wyjdzie na taflę. – Jak ustalił organizator zagram w drużynie artystów. Mam nadzieję, że nie będę odstawał i pomogę w zwycięstwie – dodaje prezydent, który był w przeszłości prezesem hokejowej Polonii Bytom.

Pomoc dla młodego dżudoki

Mecz rozpocznie się w sobotę, 25 września o godz. 17. Cegiełka kosztuje 20 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Łukasza Wysockiego, dżudoki Czarnych Bytom. Medalista mistrzostw Polski młodzików i juniorów w wyniku nieszczęśliwego upadku na trampolinie doznał uszkodzenia rdzenia w odcinku szyjnym.

– Solidarność w armii, wśród artystów, czy w sporcie z pewnością obowiązuje. Stąd też z chęcią chcemy pomóc naszemu towarzyszowi broni, przyjacielowi Łukaszowi, bo być może kiedyś sami takiej pomocy będziemy potrzebować – mówi generał Roman Polko, zawodnik Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Bytom oraz KH Polonia Bytom, a partnerem Fundacja Petralana. Sponsorami są MMG i Paweł Kobyliński, prezes HH Poland. 

Lodowisko Braci Nikocemowiczów, Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

271900698 436553098181251 7151482569526490715 n

Masakra po bytomsku w Przemyślu. Rekordowa wygrana Polonii

Kaminski

Wychowanek Szombierek sprzedany do Bundesligi!

D4 N8800 kopia

Szombierki zaplanowały zimę. Nie brakuje atrakcyjnych rywali

Polonia miedz

Polonia zdradziła zimowe plany. Mocni rywale na początek

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem

243002885 363753632127865 1190100445058373497 n

Koszykarze zaczęli ligę. Potknięcie przyszło zbyt szybko

Byt tafla lodowiska bytom

Bytomski Familijny Dzień Dziecka na nowym lodowisku im....