Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z naszego miasta walczy o zdrowe dzieciństwo

17 września w Bytomiu odbędzie się kolejna edycja półmaratonu, na który ściągają sportowcy z całego Śląska. Wydarzenia ma na celu nie tylko próbę sił, ale także pomoc pewnemu maluchowi, który walczy o zdrowe dzieciństwo.

Bytom pobiegnie dla Jasia. Pięciolatek z walczy o zdrowie

PKO Bytomski Półmaraton 2022

Przed nami trzynasta już edycja biegu. Wydarzenie odbędzie się 17 września. Zawodnicy wyruszą o godzinie 11:00 z parkingu przy Centrum Handlowym Atrium Plejada. Do wyboru mają następujące trasy: półmaraton - 21,097 km, 10,5 km, 5,00 km oraz nordic walking - 10,5 km.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej biegu do 11 września 2022 r. W dniach 15-16 września będzie można dokonać zapisu w Biurze Zawodów w godzinach 10:00-20:00. Do tej pory do udziału w imprezie zapisało się 1 397 chętnych, między innymi z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Tychów, Siemianowic, Katowic czy Zabrza.

Na wszystkich uczestników czekają pamiątkowe medale, ale to nie koniec dobrych informacji. Wśród zawodników wylosowany zostanie jeden szczęśliwiec, który z mety odjedzie nową Toyotą Aygo X.

Sportowo i charytatywnie

Startując w półmaratonie można zrobić coś dobrego. Wystarczy przyczepić do koszulki kartkę z napisem "Biegnę dla Jasia" i oczywiście ukończyć bieg. Jak podają organizatorzy biegu, w zamian za to Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na rzecz Jasia Jabłońskiego.

5-latek pochodzi z Bytomia. Jest synem policjanta Tomasza Jabłońskiego, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Zbrosławicach.

- Jaś urodził się z rozszczepem kręgosłupa, nie ma czucia od pasa w dół. Zmaga się z dolegliwościami neurogennego pęcherza i skrzywienia kręgosłupa - tłumaczą organizatorzy biegu.
  D4 N 7297 kopia

  Może Cię zainteresować:

  Artyści w Bytomiu zagrają w hokeja. Tak pomogą Kubie

  Autor: Robert Czykiel

  06/09/2022

  Kosciol mariacki w bytomiu

  Może Cię zainteresować:

  Na bytomskim Rynku znów rozbrzmiewa hejnał

  Autor: Daniel Lekszycki

  07/09/2022

  Bytom ulica Dworcowa

  Może Cię zainteresować:

  Ilustrowane dzieje najwystawniejszej ulicy w Bytomiu: znana od średniowiecza piękna od 150 lat

  Autor: Redakcja

  07/09/2022

  Subskrybuj bytomski.pl

  google news icon