Bytom świętuje 770-lecie i wykłada kasę na imprezy

W tym roku mija 770 lat od momentu nadania Bytomiowi praw miejskich. Z tej okazji miasto zachęca do organizacji specjalnych wydarzeń i przekaże na to środki.

Bytom rycina

Każdy szanujący się bytomianin wie, że Bytom uzyskał prawa miejskie jeszcze przed Krakowem i na długo przed Katowicami, które gdy nasze miasto miało już 600 lat, to obecna stolica województwa wciąż jeszcze była niepozorną wsią. Długa i bogata, sięgająca średniowiecza historia jest więc naszym wielkim atutem i warto się tym chwalić.

Tak też myślą władze Bytomia, które chcą nadać jubileuszowi 770-lecia odpowiednią oprawę. Oprócz projektów realizowanych z tej okazji przez urzędników miasto liczy również na inicjatywy samych mieszkańców działających w stowarzyszeniach, fundacjach, czy spółdzielniach socjalnych.

W tym celu ogłoszono konkurs na organizację wydarzeń z okazji jubileuszu miasta. Gmina przeznaczyła na ten cel sumę 100 tysięcy złotych. Propozycje można zgłaszać do 16 lutego. Będą one oceniane pod względem formalnym i merytorycznym przez komisję powołaną przez prezydenta Bytomia. Co istotne, zgłoszone projekty muszą zostać zrealizowane jeszcze w tym roku. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest do 1 marca.

Więcej informacji o konkursie oraz wszystkie wymagane dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon