Bytom też chce mieć swój jarmark bożonarodzeniowy. Miasto szuka organizatora

W ostatnich latach modne stało się organizowanie jarmarków bożonarodzeniowych. Takowe urządza coraz więcej miast. Do tego grona chce dołączyć również Bytom. Ratusz szuka firmy, która podejmie się tego wyzwania.

M. Buksa/ CK Victoria
Jarmark Gliwice

Najbardziej znane polskie jarmarki świąteczne odbywają się w Krakowie i Wrocławiu. Oczywiście turyści mogą tam kupić wiele rękodzieła i najróżniejsze przysmaki, lecz tym, co najbardziej przyciąga, jest szczególna atmosfera, którą buduje się poprzez charakterystyczne dekoracje, imprezy towarzyszące oraz dodatkowe atrakcje. W ostatnich latach także Katowice zaczęły się wyróżniać na tym polu i trzeba przyznać, że z roku na rok stolica naszego województwa robi coraz ciekawsze jarmarki.

Od pewnego czasu w Internecie pojawiają się głosy bytomian, którzy dopytują, czy tutaj też zostanie zorganizowany podobny jarmark. Wygląda na to, że urzędnicy postanowili na nie odpowiedzieć, bo w poniedziałek w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zaproszenie do składania ofert dotyczących współpracy przy organizacji Bytomskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ogłoszenie jest skierowane do podmiotów prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu, organizacji targów, jarmarków, wystaw itp.

Firma, która zdecyduje się współpracować z miastem będzie odpowiadać za prezentację i sprzedaż wyrobów związanych z tematyka jarmarku, jego promocję jako miejsca zakupów oraz spotkań promujących miasto Bytom oraz prowadzenie pokazów, koncertów, warsztatów, degustacji i innych działań przybliżających tematykę bożonarodzeniową na Górnym Śląsku, a w szczególności Bytomia. Jednak, aby nawiązać współpracę z urzędem w tym zakresie, oferenci będą musieli wykazać się posiadaniem niezbędnej wiedzy i potwierdzonej praktyki w zakresie imprez o podobnym charakterze. Urzędnicy wymagają, aby współorganizator zapewnił wystarczające zasoby kadrowe, zaplecze techniczne i jednolite stanowiska handlowe, które nie będą ingerować w płytę Rynku.

Wydział Komunalny Urzędu Miejskiego zamierza współpracować z organizatorem jarmarków przez 5 lat. Oferty będą przyjmowane do poniedziałku, 16 października.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon