Bytom. Trzymał narkotyki w pokoju hotelowym. Miał aż 3500 dilerskich działek amfetaminy

W pokoju hotelu w Bytomiu miał dziuplę dilerską. Chował tu amfetaminę, z której można było zrobić aż 3500 działek. Na szczęście nie zdążył wprowadzić narkotyków na rynek.

Policja Śląska
Kajdanki (zdjęcie ilustracyjne)

Mundurowi z komisariatu w Stroszku przechwycili amfetaminę, z której można by przygotować 3500 dilerskich działek.

W środę 2 marca 2022 r. policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 31-latka, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Wcześniej dostali informację, że jeden z mężczyzn przebywających w bytomskim hotelu może przechowywać w swoim pokoju środku odurzające. Postanowili to sprawdzić. Okazało się, że donos był prawdziwy.

Stróże prawa przechwycili amfetaminę, z której można było przygotować 3500 dilerskich działek. Bytomianin usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, a za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Bytomscy policjanci przestrzegają osoby, które posiadają lub zamierzają kupować środki psychoaktywne o konsekwencjach prawnych takiego postępowania. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie i udzielanie narkotyków reguluje artykuł 62 i 59 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj też:

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon