Bytom wybudował drogę w strefie ekonomicznej. Inwestorzy dorzucili się do budowy

Dobiegła końca budowa nowej drogi na terenach włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. Część kosztów tego przedsięwzięcia pokryły firmy, które zdecydowały się uruchomić działalność w tym miejscu.

Lacznik hakuby

Nowa droga łączy rondo na końcu ul. Hakuby z pobliskimi zakładami przemysłowymi. W ramach prac wybudowano 140-metrowy odcinek asfaltowej jezdni wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, a także wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Koszt inwestycji wyniósł przeszło milion złotych, z czego 220 tys. zł pokryli prywatni inwestorzy na mocy porozumienia zawartego między gminą Bytom a firmami Milimex S.A. i Famur S.A. Reszta środków pochodziła z budżetu miasta. Budowę łącznika przeprowadziła firma DALPOL z Bytomia.

- Realizacja tej inwestycji umożliwi dojazd od strony Hakuby do firmy Milimex SA, która w 2020 roku zainwestowała w naszym mieście. Dzięki temu, zmaleją uciążliwości dla mieszkańców, ponieważ samochody ciężarowe przestaną jeździć przez osiedle - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Tylko w tym roku pozyskaliśmy w KSSE dwóch ważnych inwestorów: firmę Domgos 2 zajmującą się produkcją konstrukcji stalowych i elementów konstrukcyjnych w branży automotive oraz specjalizującą się w produkcji folii firmę DominoPack - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Tuż obok nowowybudowanego łącznika finiszuje natomiast budowa nowego zakładu Cora Lighting Factory, gdzie będzie prowadzona produkcja oświetlenia. Firma w 2019 roku zakupiła 1,6-hektarową działkę w bytomskiej KSSE za 1,2 mln zł. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami obiekt ma być przystosowany do pracy 100 osób.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 kwk pow google

20 milionów na tereny inwestycyjne

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

EC Szombierki (21.01.2022)

Licytacji EC Szombierki nie będzie. Długi zostały spłacone

Tramwaj linii 19

Tory do Stroszka to tragedia. Wreszcie będzie remont

Cider centrum

Teren po targowisku trafił do sprzedaży

Byt ksse bytom

Kiedy ruszą pierwsze inwestycje w strefie?

Byt dworska bsag

BSAG: Jedna firma stanęła do przetargu