Bytom wybudował drogę w strefie ekonomicznej. Inwestorzy dorzucili się do budowy

Dobiegła końca budowa nowej drogi na terenach włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. Część kosztów tego przedsięwzięcia pokryły firmy, które zdecydowały się uruchomić działalność w tym miejscu.

Lacznik hakuby

Nowa droga łączy rondo na końcu ul. Hakuby z pobliskimi zakładami przemysłowymi. W ramach prac wybudowano 140-metrowy odcinek asfaltowej jezdni wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową, a także wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Koszt inwestycji wyniósł przeszło milion złotych, z czego 220 tys. zł pokryli prywatni inwestorzy na mocy porozumienia zawartego między gminą Bytom a firmami Milimex S.A. i Famur S.A. Reszta środków pochodziła z budżetu miasta. Budowę łącznika przeprowadziła firma DALPOL z Bytomia.

- Realizacja tej inwestycji umożliwi dojazd od strony Hakuby do firmy Milimex SA, która w 2020 roku zainwestowała w naszym mieście. Dzięki temu, zmaleją uciążliwości dla mieszkańców, ponieważ samochody ciężarowe przestaną jeździć przez osiedle - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. - Tylko w tym roku pozyskaliśmy w KSSE dwóch ważnych inwestorów: firmę Domgos 2 zajmującą się produkcją konstrukcji stalowych i elementów konstrukcyjnych w branży automotive oraz specjalizującą się w produkcji folii firmę DominoPack - podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Tuż obok nowowybudowanego łącznika finiszuje natomiast budowa nowego zakładu Cora Lighting Factory, gdzie będzie prowadzona produkcja oświetlenia. Firma w 2019 roku zakupiła 1,6-hektarową działkę w bytomskiej KSSE za 1,2 mln zł. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami obiekt ma być przystosowany do pracy 100 osób.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 kwk pow google

20 milionów na tereny inwestycyjne

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bricomat

Zakupy w Szombierkach bez podchodzenia do kasy

Ul. Piekarska na wysokości poczty

Wykonawca wybrany. Otwarta droga do przebudowy Piekarskiej

Spółka Restrukturyzacji Kopalń

Inspektorka SRK oskarżona o przyjmowanie łapówek

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytomski5 kwk powst sl

Uzbrojone po zęby