Bytom zapłaci sportowcom. Zawodnicy dostaną miejskie stypendia

Najlepsi bytomscy sportowcy otrzymają wsparcie finansowe z budżetu miasta. Stypendia przyznano ponad setce zawodników.

Hubert Klimek / UM Bytom
Hokeistki swietuja zwyciestwo

To już kolejna edycja programu stypendialnego dla sportowców w Bytomiu. Mogli się o nie starać zawodniczki i zawodnicy w kategoriach od juniora młodszego po seniora należący do klubów sportowych z siedzibą w Bytomiu lub mieszkający w naszym mieście.

Stypendia umożliwią sportowcom np. pokrycie kosztów związanych z treningami, zakupem niezbędnego sprzętu, czy udziału w zawodach. Łącznie miasto przeznaczy na ich wypłatę 308 tysięcy złotych.

W tym roku stypendia sportowe otrzymają m.in.: Michał Sowa – mistrz świata karate fudokan w drużynówce z MUKS Bytom, Maria Wysogląd – wicemistrzyni świata karate fudokan z MUKS Bytom, Karol Pietruszka – 2. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Jakub Kozłowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Paulina Dziopa – 1. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Dominik Majkowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Anna Popławska – 2. miejsce w Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym w drużynówce. Ponadto wsparcie finansowe dostaną również hokeiści i hokeistki Polonii Bytom, łuczniczki z Czarnej Strzały, tenisistki i tenisiści z Górnika Bytom, a także piłkarze wodni z WTS Polonii Bytom. W sumie stypendia sportowe zostały przyznane 139 zawodniczkom i zawodnikom.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon