Bytom znowu stolicą tenisa. Ktoś wyjedzie stąd Mercedesem

Po raz trzeci z rzędu Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie odbędą się w naszym mieście. Gospodarzem imprezy będzie Górnik Bytom, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

291766184 373480304919669 5770312790640103701 n

Bytomskie korty tenisowe za kilka dni znowu będą tętnić życiem. W naszym mieście odbędzie się kolejna duża impreza. Tym razem będą to 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Turniej wyłoni najlepszą tenisistkę i tenisistę w kraju.

Zawody rozpoczną się już w najbliższy weekend i będą się odbywać na obiekcie Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Na uczestników czeka pula nagród przekraczająca milion złotych. Najbardziej kuszące fanty są przygotowane dla zwycięzców.

Mistrz i mistrzyni Polski wyjadą z Bytomia nowym Mercedesem klasy CLA. Tytułu będą bronić Magdalena Fręch oraz Kamil Majchrzak. Pierwsza z nich na co dzień jest zawodniczką Górnika Bytom.

- Dziękuję zarówno klubowi Górnik Bytom, jak również Polskiemu Związkowi Tenisowemu, który po raz trzeci z rzędu organizuje najbardziej prestiżową imprezę tenisową w Polsce właśnie w Bytomiu. W naszym mieście zobaczymy najlepszych tenisistów i tenisistki, którzy zaprezentują na bytomskich kortach swoje umiejętności. Mistrzostwa to również szansa dla młodych adeptów tenisa, aby na żywo zobaczyli swoich idolów, od których mogą się wiele nauczyć - mówił prezydent Mariusz Wołosz podczas konferencji przed turniejem.

W tej chwili nie jest jeszcze znana ostateczna lista startowa. Wiadomo z kolei, że do Bytomia ma zawitać Agnieszka Radwańska. Legenda tenisa ma poprowadzić zajęcia z najmłodszymi w ramach programu "Talenciaki".

Narodowe Mistrzostwa Polski startują 9 lipca i zakończą się 16 lipca.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon